Pişik için krem önerisi

Ayliz soruyor: 10

Merhaba arkadaşlar,

Pişik için popolin, oksitin/ desitin, bepantene, zeytinyağı ve sudocrem haricinde tedavi edici özelliği olan bir krem / merhem önerisi olan var mı?

Yukarıda yazdığım hiç bir kremden fayda göremedik.

Bu soruyu cevapla


30 Cevap


elifce

hametan pomad kesinlikle tavsiye ederim


Ayliz

Teşekkürler arkadaşlar, yanlış hatırlamıyorsam isminiz özge idi. Özge Hanım, dermo trosyd krem kortizon içeriyor mu? İyi bir hamilelik dönemi ve tam zamanında bir doğum dilerim.


anneyazar

Eart Mama Angel Baby: Doğduğu günden bu yana kullandığım ve pişik önleme konusunda tek geçtiğim krem. İçeriğindeki maddeler sayesinde pişiği oluşturan bakterilerin oluşmasını önlüyor. Özellikle yenidoğan annelerine tavsiye edebileceğim bir ürün. İçinde Ayn-ı sefa, shea'ya zeytinyağına , sarı kantorana kadar uzanan zengin bir içeriği var.  İki saatte bir bez değiştirmekve gevşek bağlamakta pişikte kesin önlemlerden biri. 


sevdamefem

dermo-trosyd benimde tavsiye edeceğim pişik kremlerinden.birde saf olarak bulabilirseniz kantaron yağı kullanmanızı öneririm.


cansu_ayan

merhaba
seba-med pişik önleyici kremi her alt değiştirmede kullanabilirsin
seba-med pişik kremini de pişik olduğunda tavsiye ederim
Bir de ciltteki her türlü leke,kızarıklık ve kurumada AVENE CİCALFATE ın kremini(losyon değil) şiddetle tavsiye ederim.satrun

desitin ve sebamed kesinlikle öneririm.


breeze821

denemediğim krem kalmadı.oğlumun poposu yara olmuştu pişikten kantaron yağı sayesinde kurtulduk ama markası mecitefendi olan çok iyi hem bitkisel.


Ayliz

Merhaba breeze,

Bugün kantoron yağı aldım, deneyeceğim.

Dermo trosyd'i de merak ediyorum, ama ilaç tarzında bir merhem galiba.

Dermo trosyd kortizon içeriyor mu, bilen var mı?

Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum, hepiniz sağlıkla bebeklerini büyütün.breeze821

evet içeriyor diye biliyorum.


Tunam10

penaten tavsiye ederim. şimdiye kadar pişik problemimiz olmadı.
çok şiddetli pişiği olan arkadaşıma vermiştim. direkt kesmiş pişiği. almanyadan getirtmiştik. çok da ucuz. bir de mustellanın çok iyi olduğunu duydum.Cevaplamak için Üye ol