bebeklerimize saglık sigortası

handanT soruyor: 10

Merhaba arkadaşlar aranızda çocuguna özel saglık sigortası yaptıran varmı ? ben arasa düşünüyorumda yapyıran varsa hangi sigortayı önerirsiniz ;?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


burcaksahin

Biz ailecek yapı kredi sigortalı olduğumuz için arda'yı aile poliçemize kattık. Yapı kredi sigortanın bir çok yerde geçmesi ve geçmeyen yerlerde ise belge ile başvurularak çok kısa bir zamanda harcamaları karşılamasından biz çok memnunuz.

Hangi şehirde yaşadığınızı bilmiyorum ama sigorta primlerinde yaşadığınız şehir de etkili. Çünkü risk faktörü devreye giriyor ve özellikle istanbul ise priminiz biraz yüksek oluyor maalesef.


zeyzey

sadece çocuklara sağlık sigortası yapılıyor mu emin değilim, benim araştırdığım dönemde böyle bir uygulama yoktu (belki de tam araştıramadım :S), ancak ebeveynlerden birinin sigortalı olması halinde çocuk da sigortalanıyordu. Ben de mecburen kendim üzerinden Acıbadem Sigortaya sigortalattırdım.


handanT

evet bende şimdi araştırdım aile bireylerinden birinin sigortalı olması grekiyormış sanırım telefonla bilgi alacagım şimdi..primleriniz ne kadar kızlar ?


Loxodonta

Bizim eşimin işyerinden doğru Anadolu Sigortamız var. Hamilelik ve doğumda çok faydalandım ve doğumdan sonra kızım da sigortalandı. Tüm hastane işlerini bu sigortayla yapıyoruz. İşyerinin anlaşmasına göre masrafların sadece %20 sini ödüyoruz. Hatta rotavirüs aşısını bile ödedi sigorta. Ama şartlar sanırım işyerine özel hazırlanmış. Yine de Anadolu Hayat Sigortası'nı tavsiye ederim.


burcaksahin

Aras05 loxodonta'nın dediği gibi kurumsal poliçeler daha avantajlı. Gerçi senin veya eşinin çalıştığı şirkette uygulanıyor mu veya uygulanır mı bilmiyorum ama yine de araştırılabilir. Benim eskiden çalıştığım şirkette YK  Sİgorta kurumsal üyeydik ama başka bir şehre taşınınca kurumsal poliçe bitip, bireysel can sağlığı poliçesine geçtik. Tabi primlerde baya değişti.

Bizim şimdi prim belirtmemiz seni yanıltmasın. Şehirlerimiz ve şartlarımız farklı olabilir. HEr sigortanın farklı poliçe çeşitleri oluyor. Birkaç tanesinden teklif iste öncelikle. Multiplan var, ekstra plan var vb. Poliçe imzalanma aşamasında hatırladığım İstabnul ve Bursa 1 kişi priminde risk faktöründen dolayı 500 TL fark vardı!!handanT

ben istanbuldayım yandım desenize:(


burcaksahin

Yok canım :) Gönlüne göre şartları olan bir poliçe bulunur elbet.

Sen bir an önce "teklif talep ediyorum" maillarını atmaya başla bence :) Bir şey olursa gene konuşuruz.


NeslihanOz

Benim de Acıbadem Sağlık Poliçem var, kızım doğunca onu da bu poliçeye dahil ettik. Sigorta poliçem işyerinde yapılıyor, Grup Sağlık Poliçesi adı altında. Bu poliçeler uygun oluyor, cazip geliyor.
Fakat gruptan ayrılırken poliçenin geçerli olduğu zaman bireyde yada çocukta kalıtsal bir hastalık çıkarsa, bireysel poliçeye geçtiğinde o hastalık kapsam dışı kalıyor. O yüzden bu poliçeleri yaptırıken dikkatli olmak lazım.
Bilseydim ilk başta bireysel olarak sigorta yaptırırdım, uyarmak istedim.Aso

Biz de kızıma  doğduğu gün  acıbadem sigorta yaptırdık.


nisa06

657 ye tabi devlet memuru iseniz Medican hastanesinin 3S MAPHRE GENEL YAŞAM SİGORTASIvar.biz ankara daki medicana ile bu sigortayı yaptırdık.kendime ve iki kızıma.fiyatı da çok uygun.düşünebilirsinizCevaplamak için Üye ol