bebek arabası mı? puset mi?

TulinOzOz soruyor: 8

selamlar,
ben aralık gıbı dogum yapacagım kısmetse... aralıkta cocuk dogacak, 40 gun cıkarmadık dıyelım.. geldı ocak ayı kar bastırdı, subat tı derken cocuk olcak bebek kişisi...

benım yenıdoganın kullanabılecegı travel sıstem almam gereklı mı yoksa dırek buyudukten sonra puset mı alsam kararsız kaldım desem ?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


TulinOzOz

ana kuc. ne kullanıyorsun aish


ozdenin_oykusu

Allah bebeğiniizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.ben ana kucağını (oto koltoğu)kullanmıştım dışarda.bir de kanguru çok işimi görmüştü.ekim sonu doğdu benim kızm.2 aydan itibaren hep dışardaydık.iyiki de travel sistem bir arba almamışım.alanlarda görüyorum ki baston puset ihtiyaçları olmuş.mart sonu gibi de baston puset aldım.tam yatarlı tam tenteli falan.işimi gayet iyi görüyor


TulinOzOz

ozden puset markası nedır ? tsk
HAWOR

bende kraft ın travel sistem bir bebek arabasını aldım .kızım eylül sonu doğduğu için kış bebeği oldu bir anlamda ve genel itibariyle evdeydik.anakucağı çocuğu taşımak için hiç ideal olmuyor çünkü zzaten kendi ağır bir de bebeği koyunca taşınmaz oluyor.(örnek sağlık ocağı evime 20 metre uzakta sadece ama taşıyamadım) onun dışında ilk 2 ay evde çok işime yaradı.bebeği mutfakta ya da bulunduğum odada yanımda tutmak için.sonra kımıldamaya başladı o da yetmedi.arabaya koyduk.uyudu gezdi evin içinde ve araba yardımcımız gibi oldu.şimdi kızım 10 aylık nerdeyse bu defa da arabayı dışarı çıkaramıyoruz ona alıştı çünkü.üstelik evimiz asansörlü değil araba ağır.yeni bir araba aldık artık ( baby 2 go proton) hem hafif hem de 4 e katlanır inanılmaz rahat...tam yatar.çift yönlü..tavsiye ederim...benim gibi iki araba almak zorunda da kalmazsınız :)


selencem

Bu arada swing'leri araştirabilirsiniz. Ben bilmedigim icin kullanmadim, keşke bilseymisim :)


skisac

ben sadece ana kucağı almıştım, arkadaşlardan da üzerine anakucağı takılan büyük kraftın arabasından almıştım. Krafttan hiç memnun kalmadım. 6. ayda maclaren pusetlerden aldım. Maclaren uzun soluklu kullanılabilecek bir marka ve rahat.
Şimdiki aklım olsa doğum zamanı maxi cosi anakucaklı bebek arabası alırdım. Sonrasında baston pusete geçerdim. Ana kucağının bebek arabasına takılabilmesi çok önemli. bebekler genelde arabada uyuduğundan uyanmadan alabilir arabasına takarak gezdirebilirsin bebeği.


egis

Merhaba,
Ben Inglesina Zippy travel sistem aldım. Arabadan çok memnunum, yaz olduğu için çok kullanıyoruz. Ama apartmanda yaşıyorsanız zor, ben bu konuda çok zorlanıyorum. Anakucağı zaten ağır bebekle daha da ağır oluyor taşınmıyor. Ama arabanız varsa hatta taksiyle vs. bri yere gidecekseniz de anakucağı şart. Bebek arabasıyla kışın çok dışarı çıkmayı düşünmüyorsanız otomobil için bir anakucağı ve kanguruyla birkaç ayı geçirebilirsiniz baharda da tam yatar bir puset alırsınız.


Cevaplamak için Üye ol