Nidilat kullanan var mı?

derensteel soruyor: 8

merhaba arkadaşlar bu siteyi yeni buldum ve üye oldum..şuan da 35 haftalık hamileyim 26.haftadan beri nidilat kullanıyorum.26.haftamda yoğun kasılmalardan kaynaklı 10 gün hastanede yattım ve o günden beri doğumu geciktirmek için nidilat verdiler ve dün ilacı bıraktık..bugün karnımda çok inanılmaz sertlik var ve canımı çok acıtıyor aranızda aynı şeyleri yaşayan var mı acaba..çok tedirginim erken doğuracağım diye korkuyorum bebeğim daha 2.150 gr..tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..

Bu soruyu cevapla


8 Cevapderensteel

teşekkür ederim


derensteel

evet sancılar azalmıştı ve doktor 34.haftada bıraktırıyoruz nidilatı dedi ve bıraktık.ama bıraktığımdan beri iyi değilim karnımda sürekli sertlik var bebeğim sürekli bi yerde toplanıp canımı acıtıyor.eskiden çok hareketliydi şimdi hareketler azaldı toplanıyo sürekli.o kadar acıyorki karnım evin içinde salondan mutfağa yürüyemiyorum sürekli yatıyorum..35 haftada kaç kilo doğum yaptınız sağlığı nasıl bebeğinizin ben o kadar tedirginimki ondan da kasılmalar oluyor olabilir. 


derensteel

İçimi o kadar rahatlattın ki anlatamam..çok çok teşekkür ederim.
Ankara dayım Hacettepeye gidiyorum.
Maşallah senin bebeğin kilosu çok iyiymiş ama nasıl gelişmediyse ciğerleri.ismi de çok güzel bu arada..benim erken doğum riskine karşı ciğerleri gelişsin diye iğne vurdular..
Sancı gibi değil ama sürekli sertleşiyor.Daha da kötü bi durumum var benim şimdi,bütün vücudum kaşınıyor ve kanatana kadar kaşıyorum sabaha kadar hiç uyumuyorum hiç birşeyin faydası olmuyor bugün karaciğer testi için kan verdim yarın çıkacak sonuçlar.Allah kimsenin başına vermesin çok kötü bi durum..çok şanssız bir hamilelik süreci geçiriyorum..yarın nst ye de gireceğim ona göre yatıracaklar..herşeyin hayırlısı bakalım.
tekrar tekrar teşekkür ederim. sevican

benim de 32. haftada açılmam oldu, nidilat değil ama başka bişey kullandım, karnım hep sertti ve 37+1 de kızımı gayet sağlıklı doğurdum. kaşınmalar da senin gibi son hafta çok vardı, safra kanalının baskı görmesi nedeniyle safranın olması gerektiği gibi dışarı atılamamasından kaynaklanıyormuş. hatta doğumdan sonra kaşınmaktan acı bile hissetmedim. kaşıntılar için kömür tozu içirdiler :) tabi medikal kömür tozu ama gerçeğinden pek farkı yok, o kesti kaşıntılarımı. biraz sık dişini, bişeyin kalmamış, zaten 36 dan sonra prematüre de sayılmıyor. bana yüzme çok iyi geliyordu sertlik için, hemen gevşiyordu ama yazdı o sıra tabi, belki küveti doldurup içine girmek iyi gelebilir. sağlıklı doğumlar dilerim..


derensteel

merhaba arkadaşlar yorumlarınızı yeni okudum..salı günü kontrolum vardı nst ye girdim kasılmalar çok diye yatırdılar hastaneye heran doğurabilirsin diye ama olmadı dün taburcu oldum..bu kaşıntı için karaciğer testi yapıldı ama ilaç veremeyeceklerini söylediler dayanacaksın dedi doktor..ben doğumdan sonra geçiyor kaşıntılar diye duymuştum sevican bakalım benim de senin gibi olursa aklımda olsun kömür tozu..bu arada 2.810 gr olmuş kızım.bende sezeryan olacağım galiba rahimde kasılmalar olduğu için açılmaya bile bakamadılar haftaya karar verecekler..bende sizler gibi sağlıkla kucağıma alacağım günü bekliyorum :))
bu arada özge hangi şehirdesin sezeryanından memnun musun ben korkuyorum.


MelekAnne

bende 26.haftadan 35.haftaya kadar nidilat kullandım. Günde 6 tane alıyordum. Erken doğum riskim vardı benimde. Bıraktıktan sonra bir kaç gün içinde 36+0 da doğum yaptım ama ben yatıyordum ayağa kalkıp dışarı çıktım ve suyum geldi. Nidilatı bıraktığım için değildir sanırım. O bir tarafa yaslanmalar sertleşmeler benimde çok oluyordu ama. Bebeğim 2600 idi. İlk bir kaç saat gözetim altında tuttular o kadar.
derensteel

:)
2 mart ta, 37+0 da erken doğum yaptım. sezeryana karar verilmişti ama suyum gelince normal doğuma aldılar..suyum geldikten 23 saat sonra doğurdum inanılmaz zor bi doğum oldu..2.300 gr doğdu kızım.çok küçük ama şükürler olsun sağlığı çok iyi..sütüm de yetersiz ek mama kullanıyorum..bu moralsizlikle kızıma kilo aldırmak için uğraşırken dikişlerim iltihap kaptı..
off off kötü durumdayım..
tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler.. 


Cevaplamak için Üye ol