oglum hala konusmuyor

newbahar soruyor: 10

Merhaba arkadaslar

İlk defa yaziyorum.oglum su anda3yasinda bir ara tv izliyordu ondan olsa gerek konusmasi durdu simdi tv dende uzak oldugu halde bir degisiklik olmadi.acaba bundan sonra konusamazmi cok üzuluyorum benim durumumda olupta kurtulan varsa. bana bir teselli istiyorum.bu durum beni cok üzüyor.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


aakin

biz ne söylesek boş olur. bir uzmana götürdünüz mü?


Fundaaa

hemen bir uzmana götürün geç kalınmasın bence


PembeTavsanim

bencede bir uzmana goturun en iyi o bilir ama cevremden ornek verecek olursam 2 tanidigiminda erkek cocugu biri 3,5 biri 4 yas gibi konustu cok gec biliyorum ama bir sorunlari da yoktu 4 yasa dogru konusan kucuklugunden beri digeri 2 yasindan sonra tv izlemeye baslamisti belki etkisi vardir .


favourite

Merhaba Newbahar,
Benim oğlumda 2.5 yaşında hala telegrafik tarzda konuşuyor. Bende bunda biraz genetiğin biraz da tv nin etkisi olduğunu düşünüyorum. Doktorumuz da aynı şeyi söyledi. Bizde tamamen kapattık televizyonu, 1 haftadır da anaokuluna başladı. Umarım bir sonuç alabiliriz. 6 ay içinde konuşur hale gelmez ise o zaman konuşma terapistine yönlendirecek doktorumuz. Konuşması durdu dediğinize göre hiç konuşamıyor değil sizin oğlunuzda sanırım. Endişelenmeyin, televizyonu kesinlikle açmayın, daha çok yaşıtları ile olmasını sağlayın ve sürekli konuşmasını destekler nitelikte ona yardımcı olun. Sevgilerimle..


AOA

Hiç mi konuşmuyor? Peki diğer tepkileri nasıl? Seslendiğinizde size bakıyor mu ya da göz teması kuruyor mu? g6_

televizyonla alakasını anlayamadım nıe acaba


favourite

Televizyon tek yönlü bir iletişim olduğu içindir muhtemelen..


seres_esra

hiç mi konuşmuyor cümlemi kurmuyor bu çok önemlinewbahar

Cevaplariniz icin cok saolun arkadaslar.pedagog tvden kaynaklaniyor dedi.hic konusamiyor degil.anne baba su kaka vb söylüyor ama cümle.kurmasi yok.bekliyoruz bakalim.


burakpelin

Selam benim oglumda dort yasinda konustu kardesim gibi.yani genetigede bagli biraz.birde size nacizane tavsiyem hem tvdan uzak tutun hemde birsey isterken yaptigi hareketleri anlamamazliktan gelin fazla sinirlendirmeden tabi cunki doktorumuz evde eger onu konusturmaya tesvik etmezseniz cocuk konusma geregi duymaz demisti ve de tv yuzunden cocugun icine kapandigini soylemisti.Cevaplamak için Üye ol