ek gıda

ocean85 soruyor: 6

bebeğim 4. ayını doldurunca ek gıdaya geçeceğiz.bu ayda ek gıdaya başlayanlar muhallebi ve yoğurt yaparken inek sütü mü kullanıyorlar?yoksa formül sütle mi yapılıyor?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


perihan

Yoğurtta inek sütü, muhallebide formül süt kullandım.


esilammm

biz de ek gıdaya başlayacağız,doktorum ve gittiğim diyetisyen inek sütü mayalandığında hiçbir zararının kalmadığını söyledi..siz yoğurtla mı başlayacaksınız.diyetisyen bana elma suyu ile başlayıp daha sonra yoğurda geçmemi söyledi.yoğurdun alerjik etkisi daha fazlaymış..kafam karıştı tabi benim de.


ocean85

biz hem anne sütü hem mamayla besleniyoruz.o yüzden 3. ayda meyve suyu ve yoğurt verebilirsiniz demişti doktorumuz.ama ben 4.ayı bekliyorum.


arseli

Bizimkide ayran verin dedi..Bende hangi yoğurtla ayran yapsam diye kara kara düşünüyorum :)


ediluj

biz beşinci ayda ek gıdaya gectik,yogurt inek sütü ile,muhallebi devam sütü ile yaptım ama yogurtu devam sütü ile yapanlarda var.deneyebilirsin hepsini yogurt ilk başta cok fazla yemedi benim oglum pekmez ilave ettik birz tatlı olsun diye..


ediluj

biz beşinci ayda ek gıdaya gectik,yogurt inek sütü ile,muhallebi devam sütü ile yaptım ama yogurtu devam sütü ile yapanlarda var.deneyebilirsin hepsini yogurt ilk başta cok fazla yemedi benim oglum pekmez ilave ettik birz tatlı olsun diye..Cevaplamak için Üye ol