rota virüsü aşısı

NihanUgun soruyor: 10

Merhaba,
1 aylık Demir'n annesiyim. Doktorumuz rota virüsü aşısı olmamızı tavsiye etti ama kararı bize bıraktı. 3 yaşına kadar bu virüsle karşılaşmama olasılığımız yok gibi birşeyimiş ve ilk karşılaşma genelde çok ağır geçiyormuş. Aşının bazı riskleri olduğu söyleniyormuş ama ilk 4 ay içerisinde yapılırsa bu riskler söz konusu değilmiş.
Bu aşıyı yaptıranınız var mı?Ya da yaptırmayıp da virüsü çok ağır geçirip yaptırmadığına pişman olanınız?
Şimdiden teşekkürler

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


ozguranne

Zaten yanlış anlama olmasın. Aşının genel bir zararı yok. Marka olarak rotarixde bir bulaşma durumu olmuş anladığım kadarıyla. O nedenle ABD nin FDAsı onayı çekmiş. Öteki markalarla ilgili bi sorun yok.


okanumut

Biz de Rotateq yaptırdık..


Aysegul_Yagmur_Irmak

O zaman kötü bir şey getirmeyelim aklımıza ozguranne. Ben de şöyle bir ara ara okudum yazıyı, çok net kötü bir şey yok ama insan telaşlanıyor. Geçen cumartesi günü de su çiçeği aşısı olduk, onunla ilgili de birşey ya ilerde çıkar ya da önceden çıkmıştır. İnsanın kafası karışıyor. 


MineAda

Biz olduk. Doktorumuzun kızımla yaklaşık aynı yaşalrda çocuğu var. Ve onunda olduğunu biliyorum. Bir sorun yaşamadık hastalıklada karşılaşmadık.


PinkPrincess

Rotarix yapmışlar bize de.Biraz araştırdım markaların pazar tartışması da olabilir deniyor.Zaten rotarixin içinde bulunduğu söylenen virüsün insana zararı yokmuş.Umarım bir an önce kesin bir açıklama yaparlar.Zeustamara

Az önce doktorumuzdan geldim. Rota virüsü aşısı için dünya sağlık örgütünden sorun yoktur yazısı gelmiş. Problem kalmamış..

Bilginize arkadaşlar.

sevgilerimle.

 


esin35

çok sevindim bu habere


PinkPrincess

bende çook sevindim..lina

  aynen dünden beri internette gezin oku oku okun başım şişti oh be...teşekkürler


esin35

ya offf doktorumu aradım bu haber üzerine bana rotarix in 2. dozunu yaptırma rotateqle devam edelim 2 doz daha ondan yapalım böyle tamamlayalım dedi bu açıklamayı söylediğimde de insanlar üzerinde zararlı olmayabilir ama domuz virüsü  nerden karıştı o aşının içine dedi güvenmiyorum dedi??kafam karıştı çok canım sıkıldı aşı değiştirmekte ne kadar mantıklı bilmiyorum sonuçta ilk dozu rotarix yapıldı kızıma .. off offf......Cevaplamak için Üye ol