Maaşıma Zam

nihalpeyk soruyor: 2

Ben 16 aydır bebek bakıyorum sımdı 19 aylık oldu cok şükür annesıyle kardeş gibi olduk tum aılesıyle cok yakın olduk cok ıyı ınsanlar.Ama etrafımdan baskı var nıye hala sana zam yapmıyorlar senı kullanıyorlarmı gıbı abuk subuk laflar duyuyorum kaale almıyorumda ama acaba neden gercekten maaşıma hıc zam yapmadılar dıye dusunmeden kendımı alamıyorum.Bebege kendı evımde bakıyorum ve kendı bebegımden hıc farkı yok cevremde cocukları nasıl sevdıgımı ve ılgılendıgımı herkesler bılır.Nasıl bır yol ıle bunu ima etsem.Ben soyleyemıyorum nedense dilim varmıyor.Çünkü bunu onların düşünmesi lazım degılmı ne yapsam bılemıyorum kul hakkına gırıyorlar emegım cok fazla cunku.iŞ OLARAK BAKMIYORUM Yürekten bakıyorum..Ne edecegımı sasırdım..

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


rabbit

Hangi şehirde olduğunuzu bilmiyorum ama İstanbulda benim çevremde duyduğum 1.000 tl nin altında bakıcı yok, ama siz kendi evinizde baktığınızı söylüyorsunuz sonucta çamasır bulasık utu toz alma temizlik ev toplama gibi işleri yapmıyorsunuz, ekstra olarak bu işleri de yapıyor bakıcılar ama her halikarda 500 tl çok düşük bir rakam


Damla

Hangi şehirde olduğu çok önemli. İstanbul'da özellikle belirli semtlerde fiyatların çok fahiş olduğu her konusu açıldığında belirtiliyor diğer şehirlerde yaşayan arkadaşlar tarafından. Yatılı bakıcıların standardı 600 USD gibi, çok daha üstüne çıkabiliyor, aynı iş için Ankara'daki yabancı yatılı bakıcılar 450 USD alıyorlar.

Ben evde bakımın başkasının evine giderek bakımdan daha uygun fiyatlı olması gerekir diye düşünüyorum. Eğer başkasının evinde baktıran kişiler varsa, onlar yorum yaparsa bence daha uygun olur.
Cevaplamak için Üye ol