Göz pınarında enfeksiyon için?

kedidirkedi soruyor: 3

Merhaba,

 

Kızımın göz pınarında kızarıklık ve hafif şişme var dünden beri. Arpacık gibi durmuyor ama sonradan baş verir mi bilmem. Daha önce de böyle bir durum olmuştu, Tobramisin etken maddeli göz damlası kullanmıştık ama ürtikere sebep oldugundan hemen kesmiştik. Bu yüzden şimdi onu kullanamam. Daha önce çocugunda böyle bir durum yaşayan ve Tobramisin etken maddesi dışında ilaç kullanan oldu mu?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


keremkerem

 Gözdeki enfeksiyon için herzaman göze çay banyosu yaparız biz. Pamukla ılık çayı göze sürdürün  iyi gelecektir sanıyorum.


silky

eger capaklanmada var ise goz doktoruna gitmenizi oneririm. bizde de ayni sorun capaklanma ile vardi. cocuk doktorumuz goz doktoruna yonlendirmisti. enfeksiyon kapmis, damla verdi gecti. ama damlanin ismini hatirlamiyorum.


kedidirkedi

Teşekkür ederim arkadaslar, kızımın gözü geçti. Önce banyoda sabunlu ılık su ile yıkadım. Sonra bir iki saat geçince sarımsak sürdüm arpacık baslangıcı olabilir diye, gece yatarken de serum fizyolojik damlattım. Ertesi gün geçmişti. Çay banyosunun da iyi geldiğini biliyorum, özellikle çapaklanmalarda çok işe yarıyor.

Damla olarak yukarıda bahsettiğim damladan veriliyor genelde, çünkü yenidoganlara bile kullanılabilen bir damla ama bizde alerji yaptı maalesef, kullanamadık.Cevaplamak için Üye ol