çocuklarınız için geleceğe yönelik ne tür yatırımlar yapıyorsunuz?

fairy41 soruyor: 10

Çocuklarınız için geleceğe yönelik ne tür yatırımlar yapıyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


SelmaOnurEmre

Maddi yonden onlara yonelik bir yatirim yapmiyorum ama manevi olarak guzel ahlakli olmalari icin elimden geleni yapiyorum.


nilayy

Maddi olarak; Ben hamile olduğumu öğrendiğim zaman bireysel emeklilik yaptırdım kendi adıma. Bunun dışında da ihtiyacı olmayan / gereksiz hiçbirşey almıyorum oğluma,  heves edip almak istediklerimin  parasını bir kenara atıyorum. Dahası bunu anneme de tembihliyorum :) kendisi sürekli oğluma birşeyler almak istiyor, bende çok istiyorsan biriktir bir altın al, onun herşeyi var şu anda diyorum.Ben bir arkadaşım kızı doğduktan sonra eline geçen bütün demir paraları bir kumbaraya atıyordu, bu şekilde bayağı para biriktirmişlerdi.


gesnur

DOĞUMDA GELEN ALTINLARINI SAKLİYORUM


ozdenin_oykusu

damlaya damlaya göl olur felsefesini annemden almış biriyim sanırım.kumbara fonu açtırdım.


fraua

arkadaşlar diKkatimi çekti, çoğunuz yatırım olarak gelen altınları sakladığınızı söylüyorsunuz. o altınları harcamak zaten doğru değil. o paralar, altılar çocuğunuzun sizin üzerindeki bir emaneti hükmündedir. harcıyorsanız bile ( ihtiyacı olan aileler olabilir) çocuk bluğa erdikten sonra aynı miktarda geri ödemeniz gerekir. ozgu_naz

maddi manevi güçlü olmasına gayret ediyorum. Ahlaklı, dürüst, çalışkan, üretken, pozitif bir insan olması için elimizden geleni yapıyoruz. Ama maddi olarak güçlü olması da çok önemli. gerketiğinde kullanabiliceği varlıkların olması gerek. Bunları bilsin ama asla bunlara güvenmesin istiyorum.Çalışsın ekmeğini kazansın,üreten olsun tüketen değil.

 

 


adesrun

biz oğlumun altınlarıyla hisse senedi aldık. güvenilir köklü sağlam bir şirket seçtik.hersene hisse miktarı artıyor bu şekilde.


fairy41

değerli ebeveynler, ben aslında maddi anlamda çocuklarınız için ne tür yatırımlar yapıyorsunuz demek istemiştim. Örneğin bireysel emekliklik, kumbara fonu vs... aslında mutlu_anne konuyu dağıtsan iyi olacakmış. :)canpare

Artık yüzde 25 devlet katkısı da olduğu için bireysel emeklilik yaptırdık. Ödediğimiz her 100 liraya 25 lira da devlet ekliyor. Bankaların yıllık mevduat faiz oranlarının yüzde 10 u geçmediği şu günlerde yüzde 25 getirisi olan daha kazançlı bir sistem yok. Allah ömür verirse 20 sene sonra tam da üniversite çağlarında o parayı oğlumuzun geleceği için harcayacağız.


becanim

ilk doğumgünlerinde hediye olarak bireysel emeklilik yaptırdık her ikisine de ,Cevaplamak için Üye ol