KABIZLIK

azraesra soruyor: 8

arkadaşlar azra bir kaç haftadır sürekli kabız,keçi pisliği gibi top top kaka yapıyor ve çok az...:(doktoru şuruba başlattı ama 3 gündür bi sonuç alamadık....hangi yiyecekler kabızlığa çare olur..ne olur çok acil yardım

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


GOGO05

zeytinyağı ve armut bize iyi geldi bide kan damlası veriyorsanız oda kabız yapar


oglumicin

kayısı püresi

yeşil sebzeler (ıspanak, semiz otu vb.)

bal kabağı

armut

her zamankinden daha yağlı yiyecekler


crocus

arkadaşlar yazmışlar bunlara ek olarak kuru incir,kiraz.Bir de kabızı önleyecek şeylerden kaçınırsan da iyi olur.geçmiş olsun


azraesra

teşekkürler arkadaşlar denemediğim kuru erik kaldı sadece onuda denicem yarın..suda veriyorum bolca ..kabız yapacak hiçbişi yemiyor ama şurup kullanmak zorunda kaldık ancak bugün birazcık yapabilmiş  kakasını:(   çok zor bi durumdilara

8-9 ay civarı bizim kuzuda da kabızlık sorunu olmuştu. ama özellikle o aylarda iştahsızlık sorunu da vardı fakat iştahsızlığına o kadar alışmışız ki kabızlığının az yemek yeme ile ilgili olduğunu farkedememiştik. biraz iştahı düzeldiğinde normal kaka yapmaya başlamıştı.

benzer bir durum olabilir mi?


jise

azraesra,
öncelikle acil şifalar dilerim.

En göze batan ve sık kullanılanlar: pirinç, pirinç unu, muz, ayva, nar, şeftali,elma, patates,yoğurt kabızlık yapar.

Sebze çorba ve pürelerine pirinç yerine bir çorba kaşığı bulgur ve bir çorba kaşığı kırmızı mercimek koymak bağırsakları yumuşatır.

Sebze çorba ve pürelerini yedirirken o öğün başına çay kaşığının ucu ile kimyon atman gaz giderir, bağırsak yumuşatır.

Yoğurdu sade değil de örneğin bir avuç haşlanmış semiz otu ile blendırlayıp vermen yoğurdun kabızlık yapıcı etkisini dengeler.

Bir kavun dliminin yarısı kadar bal kabağı ile kuru kayısı, kuru dut, kuru erik vs pişirerek yedirmeniz bağırsakları yumuşatır.

Zencefil bağırsak çalıştırır. Kahvaltısına ekleyebilirsiniz.

Bir kaç gün tüm öğünlerde bu şekilde beslenmesini sağlarsanız bir nebze faydası olur diye düşünüyorum. Sanırım yaparken canı yandığı için kendisi de tutuyor ve daha da katılaşıyor.

Geçmiş olsun.


azraesra

saolun arkadaşlar bu aralr biraz daha normale dönüyor gibi,dumplc diye bi şurup verdi doktorumuz onunda etkisiyle ypmy bşldı.çok zor bi durummuş kabızlık hem anneye hem bebişe:((((((((((


meral53

bence şurup verme çünkü bağırsaklarını tembelleştiriyor poposunda çatlak olababilir bu yğzden aıyacak korkusuyla kak yapmıyor olabilir.benim 14 aylık kızım var tatlım oda öyleydi  kakasını 5 gün yapmadığını bilirim hiç şurup vermedim çorbalarına meyve pürelerine halis zeytin yağı  1 tatlı kaşığı koydum.baltım olmuyor gliserimli kanzuk var bebek fitili kak için onu kullandım hep fifli yiycekler yedirdim şu anda çok iyi ayrıcasda hergün kaka yapması gerekiyor,bence onu bir çocuk cerrahınana götür poposunda çatlak varmı die kontrol etsin eğer çatlak varsa zatetn fitil verme.


Cevaplamak için Üye ol