Ekim 2005 dogumlu okul yaşı

yalcingcelik soruyor: 5

Merhaba;

Benim oglum 14 ekim 2005 dogumlu. Şu anda tam 60 aylık .Bu sene ana sınıfına verdik ama biraz zorlandığı için hocaları bir alt sınıfa almak istiyorlar.

Okulda gördüklerinin büyük kısmını öğreniyor; ama yazı  vs..  bazı işlerde zorlanıyor.

Biraz destek olmamız yeterli mi yoksa hocalar haklımı ? 

Lütfen acil destek.

Saygılar

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


zeynep_bartu

Ben, öğretmen olarak hocalarına güvenin derim, artık 2 sene üst üste anasınıfına gidebiliyor çocuklar.

Yalnız merak ettim size bunu söyleyen okulun rehberlik öğretmeni mi yoksa ana sınıfı öğretmeni mi?

Sonuçta ikisi de işinde uzmandır ama bence böyle bir kararı her ikise de onaylıyorlarsa size söylemeliler. İçinizde ufacık da olsa bir şüphe varsa mutlaka dışarıdan bir gelişim uzmanı, pedegog görsün, 1 sene az bir zaman değil, ileride arkadaşlarından büyük olumasının ne gibi etkileri olur mutlaka araştırın. Kolaylıklar diliyorum.


yalcingcelik

İlginiz için çok teşekkür ederim.

Söyleyen sınıf hocası ; biraz oyuna düşkün belki oyüzdendir diye düşünüyorum ben; ama tavsiyenize uyup bir pedegogla görüşmek daha akılcı gibi.

Yaş olarak doğru sınıftayız değilmi ? Yani 2005 ana okulu ve seneye ilk okul 1 ; bu doğru değil mi?

Saygılar


kuzum

tvde izlemiştim bir uzman "çocuğunuz yılın sonlarında doğduysa bir yaş küçüklerle okutun, bu yaşlarda 9-10-11 ay bile çok şey ifade eder çocuk gelişiminde ve yılın başı ve ortalarında doğan çocuklarla aynı sınıfa giderse sanki geri kalmış gibi hisseder kendini, halbuki yanlış sınıftadır" demişti


Damla

Bu soruda tartışılmıştı: http://www.nurturia.com.tr/questions/d7596cc0-b601-4f45-938e-9e0200f686c5/1/bu-yil-hangi-yil-dogumlular-okula-basliyor

Ben böyle bir durumda kesinlikle öğretmenleri dilerdim. Bence çocuğun okula biraz geç gönderilmesinin çocuk açısından çok yararları var. Öğrenmede zorlanmasa bile fiziksel olarak sınıfındakilerle denk ya da üstün olması, ergenlik çağında hormonal sorunlarla daha rahat baş etmesi, meslek seçimini bir yaş daha olgun yapma şansı olması, ailesinin  yanında bir yıl fazla kalması, vs.


zeynep_bartu

evt, sene olarak doğru sınıftasınız.Cevaplamak için Üye ol