uçuk

Zeustamara soruyor: 8

dudağımda uçuk çıktı. 5 haftalık oğlum var. Çok fazla yaklaşmamaya çalışıyorum ama ona zarar vermekten korkuyorum. Çocuğumu emziriyorum. Ona zarar vermem değil mi?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


zeyneb

ben de çıkarmıştım, bebeğimin kırkı çıkmadan. normalde zovirax  çok etkili ve hemen geçiriyor. ama  emzirirken kullanamazsın. uçuk emzirerek de bebeğe bulaşmaz merak etme. ama bağışıklık sistemi henüz oturmadığı için çok aşırı öpüp yalamazsan:=) da tensel yoldan bulaşmaz. geçmiş olsun.


Zeustamara

Sağol Zeyneb, bende zovirax aldım bugün. Ama kullanmadım. Emzirdiği için.. Öpmemeye çalışsamda dayanamıyorum. yalamamaya çalışayım :)))) Teşekkür ederim.


anneyazar

Ben de çıkarmıştıminsan çok stres oluyor gerçekten. Süte geçer diye ben de hiç ilaç kullanmadım. Sadece öpmemeye dikkat etmelisiniz ( Yalamakta buna dahil :)) . Öperseniz tehlikeli sonuçları olabiliyor çünkü.


Zeustamara

teşekkür ederim anneyazar..anneyazar

Rica ederim şu an siz en zorlu dönemlerden geçiyorsunuz, bir faydamız olursa her konuda yazışabiliriz :)


Zeustamara

Sağol anneyazar. kesinlikle zorlu bir dönem.. :) Hayatımın hiç bir noktasında böyle zorlandığımı hatırlamıyorum. Teklifiniz için çok teşekkür ederim. ihtiyacım olacağı kesin. :)

sıcacık sevgler.


Zeustamara

teşekkür ederim Hilal.. Bende kokluyorum, :) arada da dayanamayıp minik öpücüklerle yetiniyorum..


snotra

Uçuk tehlikelidir. Dikkat edilmeli. Bebek,çocuk asla öpülmemeli, hatta yakınındayken maske kullanılmalı. Dayanamayıp minik öpücükler vermek biraz risk almak oluyor,Allah korusun gerçekten. Ben de aynı sorunla karşılaştığımda doktorumuz bunları söyleyerek uyarmıştı bizi. Bu konuda internetten daha ayrıntılı bilgi almaya çalışabilirsiniz. 


Cevaplamak için Üye ol