Alerjik astım önleyici tedavi/bu tür bir tedavi kullandınız mı?

sadeceanne soruyor: 5

Merhaba, benzer soruların hepsini gözden geçirsem de bir kez daha sormak istedim. Çünkü bizim astım tanımız yok. Ancak son 4 ay içinde biri daha ağır olmak üzere 3 kez bornşiyolit geçirince, doktorumuzun yönlendirmesi ile bir çocuk göğüs hastalıkları uzmanına gittik. O da zaditen ve singulair den oluşan 3 aylık bir tedavi önerdi. Bu tür bir "önleyici" tedavi sürecinden geçen arkadaşlarımız ve kuzular var mı? Elim gitmiyor ilaçlara ama aksini de düşünmek istemiyorum... şimdiden teşekkür ederim :)

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


AOA

Evet biz de aynı tedaviyi uyguladık, hatta benim oğlum da aynı yaşlardaydı. Tedaviden sonra çok rahatladık diyebilirim.


Yenidenanne

Büyük oğlum da astım. Allerjik değil. İlaç tedavisi ile hiç sorun/atak yaşamadık, hatta 1 yıldır ilaç kullanmasına da gerek kalmadı. Kortizonlu vs diyerek ilaçları kullanmamızlık etmeyin. İlaç kullanmamak için ciğerlerde kalıcı hasara bile neden olabilirsiniz.
Geçmiş olsun.


nehzey

benim kızıma o ilaçlardan ve daha fazlasını kullandı içinz rahat etsin sakın üzülmeyin ve ilaçları kullanın bende ilk başta çok üzülüyordum ve korkuyordum ama rahatsızlığının ilaçları onlar. düşündüğünüz gibi yan etkileri yok kortizonlu ilaçlar bile kullandık halende devam ed iyoruz ama çok düşük dozda. inşallah atatıcak kuzucuklarımız


omz

benim kızımda alarjik bronşit ten dolayı kullandı.geniz eti büyümesi var bademcikleride büyük.3 yaşını doldurunca ameliyat alacak.kızımada kullandım 2 tane deil tam 6 ilacı vardı.günde 3 kere olanları 2 kereye indirmiştim,okadar çoktu ki kzım bıkmıştı artık.ama şimdilik ii gibi.hastalık tetikledi bizimkini.kaşığı tam doldurmadan zamanına kadar içirin derim.kızım bu ilaçlarla nefes aldı ama 3 ay bana çok geldi.biz 1 ay kullandık.allah şifa versin kızınıza..


angelique

evet ben kullandim. tum bebekligimi ve cocuklugumu zaditen ile gecirdim. su anda da kizimda besin alerjisi var, buyuyunce solunum yolu alerjisine donusmesi muhtemel. dolayisiyla alerji konusunda uzman sayilirim. astimi onleyici bir tedavi YOKTUR. ama zaditen vs damlalar semptomlari hafif atlatmanizi saglar ve nispeten yan etkileri azdir uzun donemli kullanilabilir. merak etmeyin astim olussa bile buyuyunce geciyor. su an icin astimi onlemek icin ispat edilmis sadece 3 sey var:1- Hastanın yaşadığı ev duvarları içerisinde hasta çocuk evde bulunsun bulunmasın sigara içilmemesii 2- Doğduğu andan itibaren mümkün olabildiğince az antibiyotik kullanılması gerekli zira antibiyotik kullanımı da alerjik bir yapıyı astım oluşması lehine tetiklemekte.
3- Bebek yada çocuğun odasında tozda yaşayan akar dediğimiz mikroorganizmaları tutabilecek eşyaları bulundurmamak (halı, peluş oyuncaklar, peluş battaniyeler gibi)
Cevaplamak için Üye ol