Fermix demir şurubu önerim -anne olarak önerim

derinmelik soruyor: 5

merhaba arkadşlar . doktorumuz Sevinç TUGAY bebeğimin anemik olduğunu demir depolarının dolması gerektiğini , ilerleyen yaşlarda demir eksikliğinin zekasını dahi etkileye bileceğini söyldi :(  normalde tahlil bile yapılmadan demir takviyesi direk başlanıyormuş bebeklere 4. ayından sonra. Ama biz kullanmamıştık. çocuğum şu an 1 yaşında doktorumuz çocuğumda anemi olduğu için fermix demir şurubunu günlük 5 milim vermemi önerdi. bu şeklde 2 ay kullanmamı önermişti. 1. ayındaşikayetlerimiz olan iştahsızlık ve halsizliği baya azaldı iştahı açıldı, hatta kendisi yemek istemeye başladı . 2 aylık kullanım sonrasında doktorumuz Sevinç hanıma gittiğimizde kan tahlilleri yaptırdı değerlerimizin çok iyi olduğunu ve 2 hafta sonrasında fermix şurubu kesebileceğimizi söyledi.

Benim önerim , demir şuubu içiremeyen anneler için fermix şurubu meyve suyu içerisine karıştırarak vermeniz . Biz bu öneriyi doktorumuzdan almıştık ve denedik. Şurubun tadıda güzel olduğu için meyve suyuyla karıştığında anlamadı bile şurubu direkt verdiğimiz günlerde oldu . Ozamanda rahat içti .

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


melisaTan

Merhaba bizde bu fermix şurubu kullandık . demir depolarımız dolduktan sonra iştahı çok güzel açıldı


derinmelik

Evet bir anne olarak çocuğunun iştahının açıldığını görmek gerçekten çok güzel.


yuksel_

Bu alan annelerin çocukları ile ilgili gerçek sorularına yanıtlar bulmaları, destek görmeleri için kullanılıyor. Bu tip reklamlar için değil. Hiç doğru bir şey değil bu yaptığınız, bir de sanki anne ağzından yazılmış gibi falan yapmaya çalışmışsınız :))


Nurcancan

aaa hemen alıp deneyelim demek lazım yüksel :)


berlindenbirseda

Peki Sevinc Tugay'in bundan haberi var mi :)Cevaplamak için Üye ol