nemlendirici

esma2012 soruyor: 6

kizlar bu sefer bebegimle degil kendimle ilgili bisey sormak istiyorum: uzun zamandir iyi bir nemlendirici ve göz alti krem arayisindayim ama halen bulamadim. sizler ne kullaniyorsunuz? merak ettim

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ema

  Ben sadece salvolin salyangoz kremi kullanıyorum o da banyodan sonra yüzüm çok kuruyor bu nedenle sürüyorum.

  Yaşım genç göz altına ihtiyacım yok hem olursada olsun ne yapim yani doğanın kanuna kim engel olmuş ki.CokBilmis

@ ema: Gözaltı kremini kullanmanı tavsiye ederim. Benim tanıdğım bir abla kardeş var. Aralarında da 1,5 yaş filan var. Birbirlerine de acayip benziyorlar, ikiz gibi... Büyüğünün göz kenarları kırış kırış ve doğal olarak yaşlı gösteriyor. Küçüğü ise "iki elim kanda olsa her gün nemlendirici sürerim" diyen bir kadındır. Hiç kırışığı yok ve genç kız gibi.

Ben de onları gördükten sonra henüz 15 yaşımda iken krem kullanmaya başladım. Benim annemin de kaz ayağı denilen göz kenarı kırışıklıkları çok fazladır. Ben de çok gülen bir insanım, güldükçe kırışır göz kenarlarım. 34 yaşımdayım, kaş aralarımda kaşlarımı çatmaktan kırışıklık oluştu ama göz kenarlarım hala kırışıksız. Çünkü korkumdan göz kremimi hep sürdüm ama yüz kremimi çok ihmal ettiğim oldu :))

Bence kullanılan krem önemli değil. Önemli olan DÜZENLİ kullanmak.

Bir de tabii kozmetik kullanırken içindekilere ve kalitesine dikkat etmek lazım. Pembe Maske diye tüm Türkiye'nin alıp kullandığı bir kremi toplatıyormuş Sağlık Bakanlığı. Aman diyeyim, kozmetik diyip geçmemek lazım:

Kullandığımız kozmetikler Ne kadar Zararlı?En kötü ne olur?


ema

Şimdi gaza geldim...Peki hangi markaları tavsiye edersin.Rosense kullanıyordum bir ara sonra üşendim bıraktım.


CokBilmis

O konuda öneride bulunmayayım. Çünkü krem içerikleri hakkında hiçbir bilgim yok. Kendi kullandığım kremlerin bile içindekilere bakmam. O yüzünden kırışık yok dediğim kadın, cilt bakım uzmanıdır, onun önerdiği kremleri kullanırım. Ama neticede o da kremlerin içeriklerini tam olarak bilemiyor, kimyager filan değil.

Kendim zararlı bir krem kullanıyor olabilirim. Önerip de sorumluluk almayayım. Bu konuda çok bilmişlik yapamayacağım yani :)


ema

Öyle olsun.Tşk ederim verdiğin bilgiler için.Kimya müh.işsiz bir kardeşim var bari ona sorayım belki bir işi olur:)))araştırır


ozgu_naz

emziriyorsanız lütfen alırken içeriğini iyi okuyun.ben oht peptide 3 kullanıyordum doğumdan önce çok iyi bir ürün hem cilt hem göz için. ama üzerinde hamile ve emziren kadınlar için uygun değildir yazar. sizin de alacağınız ürüne bakmanızı tavsiye ederim.şuan sadece susam yağı ve kayısı yağı sürüyorum yüzüme:) çok organik durumdayım yaniCevaplamak için Üye ol