Doğumdan sonra adet

toi soruyor: 9

2buçuk ay önce sezeryanle doğum yaptım ilk kırk gün kanamam oldu sonra kesildi.bidahada olmadı.normalde 28günde bir düzenli dewam ediyordu.tekrar nezaman normale döner???

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


ketrin

emziriyor isen o sürede olmama ihtimali var. ama olanlarda oluyor. Ben 20 gün süt verebildim bebeğime o dönemden sonra sütüm kesildi ve 1,5 ay sonra doğumumdan (sezeryan) adet oldum düzenli devam etti.Ama sezeryandan sonra hiç kananam olmadı ameliyata bağlı. bünye ile ilgili belkide.


ipekkusgoz

Çok ucu açık bir konu.Herkes için farklı.Ben 8-9 ay olmadım.Sonra haşimato teşhisi konunca başladığım ilacı alır almaz olmaya başladım.Bekleyip göreceksiniz başka çaresi yok.Ama 8,9 hatta 10 ay normalmiş deyip eğer sizin ki o kadar uzun sürecek olursa bir şey olmaz demeyin. Muhtemelen doktorunuz 6. ayda kontrole gitmenizi salık vermiştir. Durumunuza göre o kontrolde dr'unuzla paylaşın. Belli olmaz belki o zamana kalmadan başlar regl'leriniz.


ipekkusgoz

6. ayda değilde 8-9. ay civarı gitmiştim kadın doğuma kontrole. Hala adet olmadığımı söyleyince normal ama yine de bir kan tahlili yapalım demişti.O tahlilde TSH'ım çok yüksek çıkmıştı. Haşimato da hipotroid, hipertroid gibi bir troid hormonu hastalığı.Bağışıklık sistemiyle ilgili. Troid hormonları kendi vücut hücrelerini yabancı algılayıp savunmaya ve yok etmeye geçiyor falan filan. İşte öyle bir şey denizcim:)


melihece

ben de sezaryenle doğum yaptım 40  tan sonra normal adet döngüm devam etti ama 2 sene olamayan vardı cevremde dr um süt verdiğin müddetce düzensiz adet olabilirsin demiştigulenozel

Sezeryanla dogum yaptım, oğlum 6 aylık hala olmadım, emziriyorum, kadın doğumcum normal diyor, unuttum galiba regl olmayı:)))


fistikcik

Bu kişiden kişiye göre değişir. Emzirdiğiniz sürece (özellikle de sık aralıklarla emziriyorsanız) hiç olmama, ya da sadece lekelenme şeklinde olma gibi ihtimaller var. Emzirmek bir nevi hamileliğin devamıdır, böyle düşünün.


cano

merhabalar bende sizin gibi 2 ay önce doğum yaptım 2 bebeğim dünyaya geldi.ilk bebeğimde yaklaşık 1 yıl sonra oldum bunun açıklaması ise süt hormonlarından kaynaklandığı için diye duydum .şimdikide ne zaman olur belli olmaz


asl22

ben de 2 ay önce doğum yaptım.doğumdan tam bir ay sonra çok şiddetli kanamam oldu.formlarda okudum adet olamıcam sonucuna vardım(kendi kendine teşhis oluyor bu tabi)sabahı zor ettim ,ertesi gün dr. ultrasonla baktı sorun yok adet dedi :)2.ayda adet oldum. galiba düzenli devam edecek.bebeğimide emziriyorum bu arada kısacası kişden kişiye fark eden bir durum anladığım kadarıyla


nuriye_

bende sezaryen dogum yaptım 20 günde kesildi kanamam.bebegim 38 günlükken adet oldum.4 bucuk aylıkken oldum simdi 6 aylık dahada olmadım.


Cevaplamak için Üye ol