Denizatı İlköğretim Okulu

nisanin_annesi soruyor: 10

İstanbul Kayışdağı'ndaki Denizatı İlköğretim Okulu hakkında bilgisi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


79 Cevap


zeynep_bartu

Bir öğretmen arkadaşımın kızı gidiyor, severek gittiğini söylemişti, bir de özeller arasında en uygun fiyatlılardan biri demişti, kaleminden tokaya her şeyi onlar veriyormuş. Farklı kullanmak yokmuş. Oğlumun gittiği anaokulunun sahibi de oranın eski psikoloğu, kısaca özetliyecek olursam bunun yanlış bir uygulama olduğunu , çocukların hayal gücünü körelttiğini, seçim yapamadıklarını söylemişti ama arkadaşım bu uygulamadan çok memnun (sabahları onu takıcam, kırtasiyen bunu alıcam derdimiz yok diyor.)

Bir başka tanıdığım da genel olarak memnun sayılır ama  ödev konusuna takılmış durumda. Denizatının ilköğretim kısmında ilk 3 sene ödev ve çanta taşıma yokmuş fakat 4. sınıftan itibaren müfredatları çok ağırlaşıyormuş, anne - babaları da sene başında uyarıyorlarmış bu seneden itibaren işleri sıkı tutun diye, çocuklar da veliler de birden sudan çıkmış balığa dönüyorlarmış. 

bunlar benim duyduklarım, her velinin beklentileri farklı olabiliyor, okul tanıtım günlerinde daha iyi gözlem yapabilirsiniz, kolay gelsin :)


eylemyigit

Cevapları ben de merak ediyorum.


nisanin_annesi

zeynep_bartu teşekkür ederim, eylem yiğit bu okulla ilgili başka bilgisi olan yok sanırım. :)


eylemyigit

tubayekta, bir öğretmenin kızı gidiyorsa, iyi bir yerdir diye düşünüyorum.Ama kapıdan içeriye girince de birçok gösterge fikir veriyor insana.Siz anaokulu için mi düşünüyorsunuz?Okulun yerini biliyor musunuz?


nisanin_annesi

Ben aslında -daha erken ama- ilköğretim okul için araştırıyorum (taşınma durumumuz var). Anaokulu Bostancı ve Kazasker'de var, ilköğretim okulu Kayışdağı'nda...damdam

Merhaba...
Webde dolaşırken yazılarınızı gördüm ve kaydoldum...
tubayekta, zeynep bartu,eylemyiğit hanımlar, denizatı ile igili bir sonuca ulaşabildiniz mi? Ben de ciddi olarak burayı düşünüyorum da... Anaokuluna gidecek bir oğlum var:)
Teşekkürler...


nisanin_annesi

Ben sonuca ulaşamadım maalesef


Elifoh

ben de bu konuda şimdi soru sordum ,yarın görüşmeye gidicem,sonrasında sonuçları paylaşıyor olurum:-)nisanin_annesi

cetmihan, görüştünüz mü?


selinyildirim

Merhaba herkese , gecen sene Anadolu yakasındaki hemen hemen butun ozel ilkokullarla gorustum...
Sonuc olarak Denizatı'nda karar kıldık.2011-2012 ogretim yılı icin de on odemeyi 2010 Eylul ayında yaptım.Tamamen kulaktan kulaga okulla ilgili duyum almıstım , daha sonra tanıtım gununde bulundum ve coook etkilendim.Bunun yanı sıra , gayet goze carpan formalarından ,sokakta her gordugum ogrencisine ve veliye sordum ... hep olumlu bilgi aldım.Ancak en onemlisi , esim ve ben cok inandık.En buyuk kriter MUTLU COCUK.Umarım , umdugumuz gibi olur.

p.s. Efdal ile ilgili bir arkadas bilgi istiyordu , Onu da gezdim , cok iyi , unique bir okul oldugunu dusunuyorum.Fiyatı biraz yuksek gelmisti , bir de okulun sosyalizasyonu biraz eksikti bence...
Okulları , cocuklarımızla degerlendirmeliyiz diye dusunuyorum. Idealimizde SEV olabilir ancak cocugumuz burada basarılı olmayabilir ya da basarılı olur ancak mutlu degildir.SEV sadece ornek ... kesinlikle yanlıs anlasılmamasını rica ederim.Cevaplamak için Üye ol