Denizatı İlköğretim Okulu

nisanin_annesi soruyor: 10

İstanbul Kayışdağı'ndaki Denizatı İlköğretim Okulu hakkında bilgisi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


62 Cevap


asli_yagmur

Ben birşey sormak istiyorum. Okulun tanıtım gününden bahsetmiş herkes. Tarihleri aşağı yukarı hangi döneme denk geliyor acaba? Ya da normal randevu alarak gidilebiliyor mu? Eğer Kazasker ya da Bostancı Anaokulu'nu düşünüyorsak oralarla mı görüşmek gerek doğrudan, yoksa yine de önce Kayışdağı ile mi görüşmek gerekiyor. Son olarak, kaç yaştan itibaren almaya başlıyorlar? 36 aydan itibaren mi? Cevap verebilecek birileri varsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.


ufcetin

Merhaba "asli_yagmur", biz  hazırlık sınıfı -5 yaş- için toplantıya katıldığımız için okul öncesi dönemle ilgili detayları bilmiyorum. Gene de bildiklerimi yazayım; biz 2011 Eylül ayında hazırlığa başlayabilmek için 2010 Aralık ayında tanıtım toplantısına gittik. Ocak ayı başında da kayıt yaptırdık. Ocak 20'den sonra Kayışdağı'nda yer kalmamıştı, diğer arkadaşlarımız Kazasker şubesine yönlendirildi.

Hiçbir şubede üç yaş kabul edilmiyor, hatta 4 yaşın bile artık kabul edilmeyeceğini duydum (kulaktan dolma bir bilgidir ama okuldan duymadım yani, velilerden duydum).

Kazasker ya da Bostancı'yı düşünüyorsanız direk o şubeyi arayarak daha doğru yönlendirme alırsınız, belki istisnalar oluyordur yaş konusunda :)


calimera

Merhaba,konu uzun sure once kapanmis ama Denizatina giden velilerin fikirlerinde sabitler mi hala?Ben de o okulu dusunuyorum ama yuvamizin muduru mufredatin agir oldugundan bahsetti...Cevre okullarini tavsiye atti..Cok kararsizim...

Lutfen fikirleinizi paylasir misiniz.....erken kayitlar da baslamak uzre cunku


ayberke

bende merak ediyorum.Geçen özel okulda ögretmenlik yapan bir veli ile konuştum.Kendisi bile özelde çalışırken özele mi devlet okuluna mı yazdıracaından emin değil.Devlette müfredatın hafifletildiğini özelinde buna uyduğunu söylemişti.


Elifoh

Merhaba,benim oğlum 5 yaşında ve anaokuluna gidiyor Denizatı'nda.Hafta sonu sadece 1 sayfalık eğlenerek yapacakları etkinlikler eve gönderiyorlar.3. sınıfa kadar da hafta içinde ödevleri olmayacakmış.Daha büyük sınıflarda çocuğu olan arkadaşlarımdan da müfredatın ağırlığı konusunda bir bilgi gelmedi kulağıma.
Biz okulumuzdan memnunuz.Okuldaki kuralların net olması çocuğa ayrıca güven veriyor ve çabuk alışmasını sağlıyor.Umarım gönlünüze göre bir okula karar verip devam edersiniz,karar aşaması hiç kolay değil:-)
Sevgiler
Elifayberke

Elif hanımı, okulu eğitim sistemini,öğretmenleri biraz anlatabilirmisiniz.


dilek1984

Benim arkadasim almanca ogretmeni. Bu okulun cok ogrencisine derse gitti. Almancada cok hatalar buldugunu soyluyordu,ama bu okulu oda begeniyordu


ilkfilizanaokulu

Ben bu okulun ogrencilerine almanca ozel ders verdim. Herkes memnundu okuldanpoyard

Merhaba ben de oğlum için okul araştırmasındayım bu sene ilkokul 1 e başlayacak. Araştırırken yazılarınızı gördüm. Çoğunlukla olumlu görünüyor. Yalnız Denizatı İlköğretim için bir fiyat bilgisi bir türlü bulamadım nette. Bütün özel okul sitelerinde kayıt bilgisi ve fiyat listesi oluyor fakat Denizatı'nın sitesinde böyle bir bilgiye rastlamadım işin ilginci google da baktım hiç bir yerde bulamadım : ) Bilgisi olan var mı? 2013 yılı için ilkokul ücreti nedir? Sevgiler...


calimera

Yorumlar ve cevaplar icin tesekkur ederim arkadaslar...Aslinda cevre okullari kafamda netlesmisti.Ama cocuklari Cevre ve Denzatina giden arkadaslarimla kucuk bir sohbet edince yinekafam karisti..Cevre okullarinin anaokulunda cok odev verdiklerini cocuklari zorladiklarini anlatti ki ben bunu hic istemiyorum....Cocugumunda boyle bir sistemde zorlanacagini dusunuyorum. Denizatinda ise Almanca agirlikli olmasi ve ilk uc sene hic odev verilmemesi kafama takilanlar..Su ara bir deYönder Kolejini duydum onu da arastiracagim...Zor is vesselam:) Tam emin olmamakla beraber Cevre 34.000 denizati 20.000 civari diye kalmis aklimdaCevaplamak için Üye ol