Tatil için

reoc soruyor: 10

Merhaba. İki hafta sonra iki günlüğüne tatile gideceğiz. Gideceğimiz yer termal otel. Burada kızımı havuza sokup sokmama konusunda kararsızım. Acaba üşütür veya mikrop kapar mı? Bir diğer sorumsa tuvalet eğitimiyle ilgili. 10 gün önce tuvalet eğ. başladık. Şu an kendisi söylemiyor; ama günde en çok iki kaza yaşıyoruz. Onlar da uykuda veya oyundayken yaşananlar. Tatilde nasıl bir yol izlemeliyim? Dışarıda siz neler yaptınız? Potette mi almalıyım?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Hamster

Benim bildiğim çocukların termal suya girmelerinin sakıncalı olduğu,içindeki bir maddeden dolayı şimdi hatırlamıyorum ne olduğunu.Kızımın doktoru kesinlikle izin vermiyor.Termal olmasa bile havuzu da hiç hijenik bulmuyorum,siz bilirsiniz ama havuzdan uzak tutun derim.Tuvalet eğitimi konusunda bir şey diyemeyeceğim.Kolaylıklar diliyorum.


ilsu1610

Biz tatile giderken kızım bez kullanıyordu havuz ve denize bezle soktuk ve sonra aşırı ishalle karşılaştık öncelikle 2 haftaya kadar çiş kelimesini söyletmeye çalışın ayrıca her ihtimale karşı yanınıza bez alın kendi arabanızla gidiyorsanız bez bağlamayın bunun dışında tabii ki termal otellere ayağı vs.başka bir sıkıntısı olan gidebiliyor termal küvet olan bir oda seçerseniz daha iyi olur ama otelin temizliğine güvenirseniz sorun yok o tür yerlerde üşütme olmaz insanın içine işliyor sıcaklık her konuda şifa veriyor. Çiş kaçırma kazasına gelince tekrar bez bağlamak başa dönmek gibi olur ama iki gün için sabredin derim az çok zamanını yüz ifadesinden belli eder.


nilayy

Termali bilmiyorum ama tuvalet eğitimşnde bana göre potette olmazsa olmaz :) bir de bu arabada vs ne olur ne olmaz mantığıyla alt değiştşrme örtüsü kullanabilşrsiniz belki.... Ayrıca çocuklar genelde son dakşkaya kadar tuvaletlerini tutup birşey söylemiyor zaten, ilk zamanlar en mantıklısı sık sık sizin onu tuvalete götürmeniz....


reoc

Çok teşekkür ederim. Tuvalete gitme sıklığı gerçekten değişiyor. Bir gün iki üç saat tutarken diğer gün kırk dakikada bir tuvaletteyiz.


kaktus

düzenli termale gidiyorum hatta yazları bile termalde kalıp arada denize de gidiyorum. hem sağlık hem keyif için . 

termale birçoğumuz hastalıklar için gidiyoruz. bir çoğuda bulaşıcı. yetişkin havuzuna girmemeli. zaten belirli bi yaşın altı yasak. o sıcalık hızlı atan kalpleri için tehlikeli ama yetişkin havuzunun yanında suyu daha ılık çocuk havuzuna girebilir.genede hijyene güvenmeyip huggıs little swimmers kullanın derim. dışarıdan sıvıyı içeriye asla temas ettirmiyor. eve dönünce tuvalet eğitimine devam edersiniz. sağlığı daha önemli bence. 
doktora sorduğumuz zaman ise havuz nerede nasıl olursa olsun hepimiz için kullanmayın deniyor.

potette ise harika muhakkak almalısın.potetteyi marketten küçük boy çöp poşeti ile kullanıyorum.

kafası içinde bone öneririm hem üşütmez hemde sürekli kurulama derdi olmaz.

deniz ayakkabısı alırsanız da kaymaz. metro grosmarkete geldi.

bazı termallerde üstü açık yarı olimpik ılık su havuzu bulunuyor orada birlikte yüzelim derseniz swimtrainer yüzme simidi öneririm.

iyi tatiller.sinemmom

gittiğiniz otel neresi bilmiyorum ama bizim gittiğimiz otelde büyük havuzunun yanında küçük çocuk havuzu da var.termal suyla değil ılık suyla dolduruyorlar.sürekli devir daim oluyor hemde.böyle bir seçeneğiniz yoksa sokmayın derim.


reoc

Sinemmom Yalova Thermalium Otele gideceğiz.


Uk_Den

Merhaba,


Hem tatilde çocukların havuza girmesiyle ilgili hem de tatilde tuvalet eğitimiyle ilgili yazılarım var. Blog linkini paylaşıyorum umarım size de yardımcı olur:

İyi tatiller...venusunannesi

ARKADAŞIM UZMAN BİR DOKTORDAN YORUM ALMALISIN KESİNLİKLE.

AYRICA GEZGİN ANNELER SİZLERE DALYANA GİTMENİZİ ÖNERİRİM.FİYATLAR UYGUN VE CENNET GİBİ BİR YER.ÇOCUKLAR İÇİN DE ÇOK UYGUN BİR PLAJI VAR


reoc

Teşekkür ederim cevaplar için. Şu an tuvalet eğitimimiz iyi gidiyor. Dün akşam birkaç saatliğine AVMye gittiğimizde sorun yaşamadık. Klozet adaptörü yanımızdaydı. Kızım söylemeden ben götürdüm.


Cevaplamak için Üye ol