İrmik mamasına formül mama nasıl eklenir...

denizberke soruyor: 5

merhaba arkadaşlar... oğluma irmik maması yaptığım zaman içine formül süt katmak istiyorum ama nasıl yapılır bilmiyorum herzamanki gibi suyla karıştırıp ırmik mamasının içine mi dökücem yoksa irmik maması yaptıktan sonra direk toz halinde mi karıştırıcam yardımcı olursanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


emir_melek

merhaba. Ben irmik mamasini biraz kıvamlı hazırlayıp, sonradan formül mamayi her zamanki şekilde sulandırarak ilave ediyordum. Benimkiler pek hoşlanmadı. umarım sizin bebeğiniz sever. afiyet olsun şimdiden kuzuya:)


denizberke

teşekkürler... peki şöyle yapsam olurmu 100ccye iki tatlı kaşığı irmik koyuyorum o piştikten sonra ezdiğim muz yada elmayı içine katıyorum 3 kaşık formül sütü toz halinde eklesem yanlış olurmu hem kıvam miktarında olur gibi geldi


emir_melek

Olur bence de miktar düşünülünce, niye olmasın ki. Kolay gelsin ek besine geçme dönemleri cok zorlayıcı olabiliyor.


denizberke

ek besinlerde çok şükür pek sıkıntı yaşamıyoruz ama formül sütte genellikle sıkıntı yaşıyoruz bir bebeğinde günde en az 500 cc anne sütü ya da formül süt alması gerekiyormuş bende daha fazla formül süt alsın diye çeşitli yöntemler denemeye çalışyorum.


bellroad

denemeler yapabilirsiniz. ben irmikten yaptıgıma sut katmıorum zaten cok kıvamlı oluyor diye ama hipp muhallebiyi formul sutle hazırlıorum. sebze corbalarına 2-3 kasık katıp kıvam veriyorum ilave su katmıorumCevaplamak için Üye ol