anne sütünde azalmayı nasıl anlarız?

aytude soruyor: 4

merhabalar herkese..
oğlum bu hafta 4. ayını dolduracak. dünkü kontrolümüzde doktor midesi boş dedi ve kilo hesabı yaptıgında günde ortalama 24 gr aldığını fakat  geçen aylarda günde 30 gram almış oldugunu, sütümün azaldıgını söyledi. 2 hafta daha bekle olmazsa destek koyalım dedi.

fakat oğlum bağırmıyor ağlamıyor, hatta istanbuldan izmire tatile gittik, su bile vermedim, ihtiyac olmadı 1 hafta boyunca. Gece de 2 kez emziriyorum. güzel uyuyor. son 1-2 gecedir biraz düzensiz uyudu, ama uyku düzensizliğinin tek sebebi aclık mıdır?

Öte yandan doğum kilosunu ikiye katladı bebeğim. 2-2.5 saatte bir emiyor gündüzleri.
Doktor bunu söyleyince üzüldüm tabi, eve gelince sağıp dolaba koymuş oldugum sütlerden vermeye calıştım emzirdikten sonra, onları da emmedi, ancak 10-20 cc. zorla.

ben tabi ki emzirmek istiyorum uzun süre. üzüldüğüm şeyler oluyor, sütüm azaldı mı azalmadı mı, anlamıyorum. eskisi gibi şişkinlik yok, o da normal sanırım. siz olsanız ne yapardınız, nasıl anlarız?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


Aysegul_

ya acaba doktorun kafası mı karışıktı yanlış mı hesapladı olabilir mi ?ne bileyim bana da çok saçma geldi yaptığı..


aytude

yani ben de anlamadım. kaçıncı gidişimiz..her seferinde de ilk 6 ay sadece  anne sütü deyip duruyor.


cerentaban16

bence de kesinlikle doktorunu değiştirmelisin. ayrıca sütünü arttıracak yiyecekler için bu siteyi ziyaret etmelisin. http://www.nasil.com/anne-sutunu-arttiran-yiyecek-ve-icecekler


SalihaAnne

Rezene çayı, emziren anneler için süt arttırıcı bir etki sağladığı da söyleniliyor. Uzmanların da önermiş olduğu bu durum, anne adaylarının mutlaka uygulaması gereken bir takviye. Emzirme döneminde sütünün azaldığını gören ya da azalmaması için önlem almak isteyen tüm anneler, her gün rezene çayı tüketimi sağlayabilir. Böylelikle aynı zamanda rezene çayının sağladığı faydalar anneden bebeğe de geçmiş olacaktır.
Cevaplamak için Üye ol