yeni doğanın emzirme ve uyuma süresi...

ritalar soruyor: 10

2 saat uyuyor, sonra 1 saate yakın emiyor ve maamızı alıp yine uykuya dalıyoruz... 2 saate 1 emzir fetvasına cok uymuyor ama... sizlerdeki durum nedir yada neydi?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


CiciAnne

normali 3,5 saattir yani bebeğin kan şekeri düşmesi,acıkması vs.ne göre ayarlanmış öğünler, fakat ben her saat 45 dk emzirip 15dk dinlendiğimi hatırlıyorum ilk 40-45 gün. Uykusuzluktan delirmiştim, sonra dandolinoyu aldık, en azından gece biraz uzadı uyanma araları. hiç bir zaman o 3,5 saati göremedim; ve sana tavsiye; asla- asla- asla göğsünde uyutup yerine yatırma; sonradan düzelir deme; ben 18 ay bununla yaşadım; memeden kesene kadar düzelmiyor! emzir, gazını çıkar, biraz pışpışla, uyumasına yakın koy beşiğine...


ritalar

pışpışlamayı kabul etmiyor bizim yawrucak. ciyak ciyak da bagırmıuoy ama mızmızlanıyor. ben de ilk 40  gün (en azından 20 gün) her istediğini yapmak istiyorum. memede uyutulmak istiyo, emiyo mu emzik yerine mi kullanılıyorum bilemedim. emzik versem mi onu da bilemedim. memede uyuması o kadar da kötü değil aslında.. malum hep yanımda 8)


CiciAnne

bebeği ağlatmadan ve her istediğini yaparak da olumlu davranışlar öğretilebiliyormuş ama insan mecbur kalmadıkça yapmıyor haklısın :)) hepimiz senin gibi düşünerek girdik bu yola :))


CiciAnne

Murat Beyin en sevdiğim sözüyle katılıyorum yasemin sana; en doğrusu annenin içgüdüsüdür :)


burcaksahin

ritalar bebeğini sağlıkla büyüt inşallah.

Bebeklerin ilk 2 aydaki düzenleri "düzensizlik"tir. Bence ne zaman emmi ne kadar emdi takibi yerine en azından senin de dediğin gibi ilk 20 veya 40 gün bırak istediğini yapsın. Şu anda annesine ve yeni dünyasına alışma sürecinde :)

Bol sütlü günlerin olsun...ozgeozc

ben de bebeğin ilk 3 ay kesinlikle sadece kendi istediği zamanlarda  ve istediği kadar emzirilmesinin daha uygun olacağını düşünüyorum.. bu seçim kendisine bırakıldığında daha huzurlu ve mutlu olacağına inanıyorum. biz öyle yaptık.


iptal_uye

annesi çok ufak o henüz, bana kalırsa da annesinin sıcaklığını hissetmeli. hem henüz uykuyu, uyanıklığı bile fark edeceğini sanmıyorum. hem emmek henüz onun için çok yorucu bir iş ve yorgunluktan sızıp kalır memede. aynı anda anne kokusu ister, emmek ister, uyku ister. bence ikiniz de bu durumun tadını çıkarın. biraz daha büyüdükten sonra düzeninizi kurarsınız.
sağlıkla büyütün...


turkuazz

bebgin mutlu gorunuyorsa hersey yolunda,hic kafana takma saatleri,dakikalari..elajan

Oncelikle tebrikler ritalar ;))) minik kuzu ho$gelmi$...
Ben de herkese katiliyorum, ilk haftalarda bebegin ritmine ayak uydurmak daha dogru sanki. Fakat emzik vereyim mi sorusuna ben nacizane evet diye cevap verecegim zira ben oyle yapmadim ve cok pisman oldum sonra. Arkadaslarimin bebekleri emzikle gayet guzel sakinlesip uykuya dalabiliyorken Ela hep memeyi istedi ve emzik olarak kullandi. Vazgecirmek cok zor oldu...
Ama bu benim fikrim tabii, senin icinden ne geliyorsa dogrudur mutlaka!


ritalar

yanıtlar ve iyi dilekler için teşekkür ederimm... kararsızlığım sürüyor, araştırmadayım...Cevaplamak için Üye ol