Sünnet'i sorgulamak...

besgi soruyor: 10

Arkadaşlar, sağlığa faydalı olduğu tartışılmaz olan ama bazı çevrelerce de erkek psikolojisini olumsuz yönde etkilediği öne sürülen, geleneklerimizce de vazgeçilmez addedilen, kökeni hiç tartışılmayan ve sorgulanmayan sünnet ananesini, yaptırıp yaptırmamayı sorgulayan var mı aranızda? 

Bu soruyu cevapla


133 Cevap


ssultan

mutlu_anneye katılıyorum.... hadi burda yönetimin de göz yumduğunu görüyoruz bu kişiye karşı fakat kişilere özelden saçma sapan ifadelerle msj da neyin nesi oluyor,,,, lütfen yok edin şu kişiliği....


iflah_olmaz

aynen ihaya katılıyorum.ne güzel işte farklı düşüncelerinde faydasını görür insan.şahsen bende çok mennum oldum okuduklarımdan.

 


iflah_olmaz

5.sayfadaki shokellanutella123 :-))


_shushu

     Sözü edilen shokellanutella123 nick li kişi 2 gün öncede  Anneysen.com da da benzer bir sunum yaptı,önce anneymiş gibi sordu,sonra başka biriymiş gibi cevap verdi daha doğrusu sünnetin  farklı  yönlerini sunarak anneleri uyardı Uzman doktorlara sünnetsiz bir çocuk,sünnetsiz bir yetişkin hakkında soru sordu,site yönetimince üyeliği iptal edildi.Yazdıkları birebir aynı,burda annelere özelden rahatsız edici mesajlar yazdığını öğrenince bu işin art niyetli olduğuna emin oldum,uyarmak istedim.


fistikcik

Soru sünneti sorgulamak ve yaptırmamayı düşünmek olduğuna göre shokellanutella123 gayet doğru bir yerde ifade etmiş düşüncelerini. Özel mesajlarda ne yazdığını bilemem, ama buradaki sözleri soruyla alakalı, yerinde ve ufuk açıcı olmuş. Yazdıklarını okumadan önce sünnetin erkeklerin cinsel yaşamına etki edebileceğini bilmiyordum. Bunu öğrenme imkanı tanımış oldu bize.
Nurturia'nın kuralları arasında "erkekler ya da bekarlar giremez" diye bir madde olduğunu da sanmıyorum.egis

Evet sözü edilen kişinin buradaki cevabı çok rahatsız edici gelmeyebilir ancak insanlara özelden sünnet ve erkeklerin cinsel yaşamını nasıl etklediğiyle ilgili mesajlar atması basbayağı taciz.


Ulku

shushu'nun verdigi bilgiler aydinlatici ve onemli, tesekkur ediyorum kendi adima.


derdini, bakis acisini anlatsin ancak detaylara girmesini dogru bulmuyorum. o detaylar +18 ibaresini gerektiriyor ve bu sitede de oyle bir ibare yok. ve anladigim kadariyla bu kisinin hayat gayesi olmus bu konu ve bu konuyu "annelere" anlatmak. 

rahatsiz edici buluyorum. cinsel hayat da cocuklara anlatilmali degil mi? eksigimiz kalmasin bu konuda da, tam anlayalim, o zaman o da detaylariyla anlatilsin burada, olur mu? olmaz.

dusuncesini baska cumlelerle de anlatabilirdi. dusuncesini, bakis acisini  mutlaka soylesin. ama uslup cok yanlis.


ketrin

oldukça rahatsız edici ve samimi değil bence. tamam görüşlerini paylaşşsın, üye olsun falan ama bu kadar açık seçik ve de mide bulandıracak derinlere dalmanın ne anlamı var... Nerden bakarsam bakayım doğru bulmadım, bulmam.ketrin

bir bebeğin bir çocuğun vücudundan bu şekilde bahsedilmesi ve de bunun üzerine pazar kurularak burada traftar toplanması MİDE BULANDIRICI. çanak tutanlarıda anlamıyorum ne yazıkki sinirime yenik düşerek bende prim vermiş oldum banada yazıklar olsun...


1sehzade1sultan

Adamın biri çıkmış herşeyi açık açık yazmış millete özelden msjlar atmış bunu ayıplayanlayanları da hemen topluma mal etmişsiniz evet kardeşim bizim toplumumuz böyle bir toplum olması gerektiği gibi bunu sorgulamak kimseye düşmez memnun olmayana da ülke çok haritadan beğensin beğendiği toplumu gitsin yani.Niyet belli tonlarca soru var burda neden sadece bu soruya cevap veriyor hemde ısrarla adamın profili siliniyor tekrar geliyor gitsin özel hayatını kendine uygun olan bir forumda paylaşsın yönetime sesleniyorum burdan biran önce imha edilsin bu şahsiyet! Cevaplamak için Üye ol