İkinci bebek nerede uyumalı?

kahvecianne soruyor: 4

Merhabalar,

11 aylık kızım var ve temmuzda yeni bebek geliyor. Kızım bizim odamızda beşikte uyuyor. Diğer bebek gelince nerede uyutmak mantıklı sizce? İki bebek ayni odada baş edebilir miyiz? Bir de ikinci bebek için beşik mi anne yani beşik mi uygun? Yani çocukları nerede uyutacağımben:))))

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


piripella

Tavsiyem büyük olanına artık odasında uyumaya alıştırmanız önce gündüz uykularını odasında uyusun sonra kademeli olarak gece uykularına geçin ilk başta direk odasına koyarsanız ürkebilir. Gün içinde sürekli odasında aktiviteler yapın ki yabancılamasın. Eğer kendi kendine uyumayı bilmiyorsa bunu özellikle öğretin çünkü ikinci bebek de gelince size zor olur sonuçta sizin de bir canınız var:)


zenhitm

Araları az kardeşler olacaklar. Ne mutlu size. Bunun ne büyük nimet olduğunu zamanla anlayacaksınız. Piripella arkadaşımız güzel anlatmış. Amma velakin uygulamaya gelince nasıl olur tamamen size ve çocuklara kalmış. Bizim 1 ve 2 numaranın arası 15 aydı. Bir yerden sonra odamız yatakhane gibiydi😄 ilk çocuğunuz da anne sütü alıyorsa odayı ayırmak size kolaylık değil ağır külfet olur kanaatindeyim. Biz şöyle yaptık, beşikte yeni bebek😊 tekli bazamız vardı (babamızın bekarlık bazası) onun yatağını getirdik odamıza, beşiğin bitişine bizim yatağın yanına koyduk onda da eski bebek😊böyle geçirdik bir süre. Sonra yavaş yavaş odaya geçildi. 


kahvecianne

Teşekkürler cevaplarınız için. Sanırım ayni odada bir şekilde uyutmak zorundayız iki bebişi de. 


zenhitm

Yeni bebek gelince ister istemez ilk çocuktan beklenti de artıyor. Şunu yapsa böyle yapmalı gibi ama unutmayın o da annesine muhtaç bir bebek aslındaCevaplamak için Üye ol