sünnet sonrası?

ayTuGce soruyor: 7

merhaba..oğlum 5 aylık..ve 5 gün sonra sünnet olacak..idrar yolu enfeksiyonu geçirdiği için uygun zaman olduğunu söyledi doktorumuz..ankara güven hastahanesinde olacak..genel anestezi ile..bu canımı sıkıyor ama çok hareketli mecburen..ben sonrasını merak ediyorum..çok sıkıntı yaşayacakmı? çokmu ağrısı olacak? kaç gün huzursuzlanıyorlar? genel anestezi ile yaptıran varmı? ben tedirginim..ve dedim ya sonrasından korkuyorum..çok canı yanacakmı bebişimin..5-6 aylıkken sünnet ettiren varmı? neler yaşadınız? cevaplar için şimdiden teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


zeynepSav

bende idarr yolu enfeksiyonu edeniyle 6 aylıkken yaptırmıştım oğlumun sünnetini bizimki lokal anesteziydi bence genel olması daha yi çünkü biz emiri zor tuttuk çok hareketliydi sünnetten geldiğimiz gün biraz zor geçti ama gece güzel uyudu ağrı kesicilerin etkisiyle ertesi gün parka dolaştırmaya çıktık çok rahat atllattık biz zaten bir haftaya kadar geçiyo öyle sürekli ağlamadı sadece mızırdandı


sevfurkereym

15 gün önce komşumun oğluda 6 aylık sünnet oldu.genel anestezi oldu ve şuan çok iyi.hiç huysuzlanma ağlama nöbeti geçirmedi.en uygun zaman sünnet için.içiniz rahat olsun en kolay atlatılan aylarda oğlunuz.kolaylıkalr dilerim..


ayTuGce

çok teşekkürler gerçekten yorumlarınız çok iyi geldi..umarım benimde pamuğum rahat atlatır..çok sağolun :)


demetkiraz

biz iki aylıkken yaptırdık sünneti. lokal anestezi ile oldu. hiç bir sıkıntı yaşamadık ve çok çabuk iyileşti. onların hücre yenilemesi o kadar hızlı ki insan inanamıyor bir haftada hiçbirşey kalmadı. ne bir ilaç ne pansuman. sadece su ve pamukla iyi bir temizlik yetiyor. gerçi doktorunuz açıklar ama gece bepantene sürüyorduk birde. korkmayın daha sağlıklı olacak bebeğiniz. şimdiden geçmiş olsun.


ayTuGce

teşekkür ederim..doktorumuzun narkoz alacağı için risk her zaman olur demesi tedirgin etti beni..ben alsam bendede risk olur yok diyemem dedi bilin dedi..2-3 aylık bebekleri mecbur kalınca ameliyat ediyoruz dedi..sadece bilmemizi istedi..ama öyle demesi bana yetti tabi korkmam için..peki güven hastanesinde rahşan hanıma yaptıran oldumu? biz çok iyi olduğunu duyduk aslında çocuk cerrahı..birde oğlumun alerjik bünyesi var..anestezi ekibimiz çok iyi dedi..beklenmedik bir şey olursa gerekli herşey var müdahale edilir dedi..bende alerjik olduğundan herhangi bir reaksiyon verecekmişcesine bilip öyle başlasın isterim dedim..merak etmememi söyledi..ayy inş. boşuna endişe ediyorumdur..herşey güzel olacak:)


AOA

biz de tam 5 aylıkken genel anesteziyle olduk. 8 saatlik açlıkla gittik, bir de ameliyat hazırlığı, sonrası vs. uaklaşık 13 saat aç kaldı. çıktığında deliler gibi ağlıyordu. çok korktum ama sebebi hem açlık hem de anestezinin etkisiymiş. sakın korkma çıktığında ağlarsa. sonrasında çok çabuk atlattık. ilk gece bile sıkıntımız olmadı, hareketleri hiçbir şekilde kısıtlanmadı. şimdiden geçmiş olsun.


ayTuGce

bize sabah 6 dan sonra aç olsun dediler..9 da da sünneti olacakmış..bitincede 1.5 saat falan sonra doyurulacakmış..umarım bende bitince sizin gibi çok rahat geçti derim..Cevaplamak için Üye ol