Yanaktakı pütürlü hafif kırmızılık

yasminada soruyor: 4

merhaba 7 aylık bir kızım var .3-4 gündür yanağı hafif kızarık ve pütürlü bir halde.dra götürmedim malum kış ve her taraf hasta insan ve çocuk dolu.hematemdi sanırım bir kremden bahsetmiş netten araştırırken sorulara cevap yazan drlar...kullanan var mı bu sebeple bu kremi...

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ayberke

Bahsettiğiniz krem atopik dermatitlerde kullanılıyor.Ev ortam ısının çok yüksek olması giyilen giysilerden vs olmak üzere cilt çok kuruyor bu nedenle (bazen başka sebeplerden dolayı) kızarıklı oluyor bazen kızarıklığa kaşıntıda eklenince kötü durumlar ortaya çıkabiliyor.Cildini nemli tutmaya çalışın .Çok sık yıkamak silmekte cildi kurutur.Oğlum küçükken bahsettiğiniz kremi başka bir kremle karışık ama daha ciddi durumlarda kullandık.Excipial diye bir krem var.Eczanelere sorun bebeğe sürülüyormu yaş itibari (3-4 yaşında kullandık) ile.Oda olabilir.Geçmiş olsun.


lohusaAnne

Aynı problem sanırım bebeklerin %50 sinde vardır. Bebeklerin ciltleri çok hassas çoğu öpülmekten yada yediği besinlerden olduğunu dusunsede ben kesinlikle ortamdan kaynaklandığı düşüncesindeyim .  (sıcak-soguk ) Bizde ayni dertten muzdaribiz .doktora sorduğumda önemli bir problemin olmadığını kış aylarından kaynaklandığını söylemişti . 


eecenazz

Yasminnnnnn Güle güle büyüt çok sevindim😍 benim de oğlum oldu 5.5 aylık son bir aydır bizde de mevcut bu dediklerin doktor müdahale etmeye gerek yok çevredekiler elini opmesin yüzünü öpüp dokunmayın diyor gerçi bunu en çok ablası naz yapiyor😊 engellenemiyor da😊 


Gok_turk

Kulaktan dolama şekilde başkalarından tavsiye alarak bilmediğiniz bir ilaç ile şifa aramayın. Çocuk yaşamınız boyunca sizin en kıymetliniz bunu unutmayı, varsayımlar tahminde başkasına iyi gelen bir ilacı sakın denemeyin !!!!

Etrafta hastalık vs kol geziyor olabilir, siz ne olursa olsun kızınız durumunu izleyin. Bu leke büyüyor mu ? nasıl bir reaksiyon içinde izleyin. Eğer yayılıyor ve çocuğa zarar vermeye başlıyorsa mutlaka doktora gidin.

Küçücük bir kırmızılık diye düşünmeyin ama evham da yapmayın. Bilinçli bir ebeveyn olun yeter.Cevaplamak için Üye ol