Kızımın gözünde kayma var

emineaslihan soruyor: 6

Merhaba,  bugün fotoğrafını çekerken farkettim kızın sağ gözünde kayma var.  Normalde Kasım ayında altıncı ay kontrolümüz vardı göz hastanesinde çok endişeliyim acaba beklemeden gitsem mi göz doktoruna?? (Kızım prematüre doğdu) 

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


hande

Bebekken henuz kaslar tam gelismedigi icin oluyor kayma. Bence panik olacak birsey yok :)


emineaslihan

Inşallah,  internette bir şeyler okudum biraz panik oldum. 


annesininnecesiii

cocugun tepesinden bakmayin hic karsisindan bakin onlarin goz damarlaricok hassas kopabilir. gozlerini asiri yorcak seylere bakmasinada izin vermeyin bnada ilk zamanlar kzimin gozu sasi gibi gelmisti. doktor tam olarak goz baglarini kontrol edemiyo deemiisti belki oyle biseydir sizinkide surekli mi oyle yoksa bzen mi kayiyo


emineaslihan

 sürekli değil ben onla konuşurken normal sadece bugün resmini çekerken farkettim. Zaten oyuncakları yla elinde uğraşırken iki gözü birden içe kayıyor onu normal diye biliyorum ama tek gözü kayınca ensişelendim. 


annesininnecesiii

bi anlik biseydir o bizimkide bazen yapiyo istemdisi yani.bide flasla cektiyseniz fotoyu  belkide ondandir


burcaksahin

Gözlük kullanan kızımızda birkaç hafta önce tek gözde kayma farkettik. Dr'a gittik. Gözündeki astigmat açısı değiştiği için mevcut gözlükteki farklı açının ardından göz odaklanmaya uğraşmayarak, kasları kendini salmış. Bu nedenle, odaklanamayan sağ göz ara sıra kayma yapmaya başlamış. Gözlük camları değişti ve akşamları 1 gün sağ 1 gün sol olmak üzere göz kapama yapmaya başladık. Tek göz kapalıyken diğerini tv, ipad, kitap, boyama gibi muhtelif aktivitelerle yoracağız ki tek başına olduğu için kendini odaklamak zorunda hissetsin ve kasları yeniden güçlensin. Bir süre göz kapattıktan sonra tekrar kontrol edilecek. 

Kızınız çok küçük ve prematüre doğduğu için aynı yoldan geçip geçemeyeceğinizi bilemem. Ama kanaatimce 1 ay için içinizi yiyeceğine kontrole 1 ay erken gidiverin. Sonra keşke demek zorunda kalmazsınız.Cevaplamak için Üye ol