Eskişehir'de bakıcı/kreş

yildiztozu soruyor: 7

18 aylık kızım için Eskişehir'de bakıcı arıyorum. Çevresinde tanıdığı güvenilir bir bakıcı olan, bana öneride bulunabilecek olan var mı? Aslında kreşe verirsem içim daha rahat edecek. Ancak bunun için çok mu küçük, bu yaş grubu için deneyimi olan var mı? 18 ay için Eskişehir'de hangi kreşler olabilir?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


duygu_e

merhaba eskişehirdeyim bende.. kreş olarak küçük akademi iyi diyorlar..


yildiztozu

Merhaba, Küçük Şeyler'le görüştüm ben de. Ancak 24 aydan itibaren kabul ediyorlarmış. Bizim en az 6 ayımız daha var ne yazıkki..


yesil_erik

eskişehirde değilim fakat bende zamnında aynı iklemi yaşadım kızım 18 aylıkken işe dönmeyi düşündüm fakat kış olduğu için bakıcı aradık fakat istediğimiz gibi birini bulamadık yada şartları bize fazla geldi neyse kışı çıkaralım dedik nisanda kızım 21 aylıkken kreşe verdik ve gerçekten iyiki yapmışım dedim bakıcı görüşmelerini,yada şimdi bakıcıda olsaydı diye düşünce.tabi şöyle bi avantajımızda vardı baba bazı günler evdeydi yani en fazla ayda 10 15 gün gidiyordu.şimdi yine kış geliyor ve ben rahatsız oluyourm sabahın ayazında nasıl götüreceğim sonuçta beraber inecez ve araba buz gibi olacak:((

bence eğer imkanınız varsa kış çıkana kadar kendiniz bakın yoksa içsesinize güvenin çünkü durumunuzu beklentilerinizi  en iyi bilen sizsiniz:)Allah yardımcınız olsun..


tafa

bende eskişehirdeyim ben oğlumu 21 aylıkken kreşe vermek zorunda kaldım ilk önce yarım gün başlattım şuan 29 aylık tam güne yeni geçtik.kreşe ilk başladığında çok zorlanmadı ama çoook hasta oldu çok yoruldu yavrum bide tabi soğuk havalarda çocuğu sabah erkenden uyandırıp götürmesi var şuan tam günde biraz  zorlanıyo ama bakalım çabuk alışır inşallah yani diyeceğim eğer kafanıza yatan bi bakıcı bulursanız kreşi biraz erteleyebilirsiniz.


zehraes1976

Merhabalar. KÜÇÜKAKADEMİ  hakında  bilgi...Bir kaç ay önce oğlum için kreşle görüşmeye gittim bahçesinin kocaman oluşu çok hoşuma gitmişti.Bende bu civarda oturduğumdan önceliğimi yakın yerlere vermek istedim.oğlum 2 yaşında bu yüzden çok titizlikle kreş Arıyorum. Çünkü okul hayatı başlayasıya  kadar aynı yere gitmesini istediğim için aradığım yer olmalıydı...

elimde bir soru ile gittim tek tek cevaplandı hepsi ve olumlu not verdim...avkt80 ne katılıyorum temiz , donanımlı ve güvenli bir yer...burmeh

zehra hanım ayrıntılı bilgi için teşekkürler. sizin tercihiniz hangi okul oldu acaba? ben de odunpazarı tarafında oturuyorum. dolayısıyla batıkent tepebaşı tarafındaki okullar uzak kalıyor.
etrafımda gördüğüm kadarıyla ilk zamanalr çocuklar çok fazla hasta oluyorlar. ve bu durumlarda gün içinde aileler aranıyor gelin çocuğunuzu alın diye. malum çalışan insanlarız. uzak bir okul her anlamda dezavantaj olacak. o yuzden daha çok odunpazarı sınırları içindeki okullar hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum.

vişnelikteki kır çiçekleri ana okuluyla görüştünüz mü ?
tekrar teşekkürler.

bir de ingilizce eğitim konusunda familly kids var. mutlaka görüşmüşsünüzdür siz ama hatırlatmak istedim.


aslialp78

merhaba anneler ve babalar. bende çok kreş gezdim çok yorum okudum ancak gidip görmeden yaşamadan karar verilmiyor.mükemmel bir kreş bulmak imkansız çünkü biz velilerin istekleri çok bu yüzden ne yaparlarsa yapsınlar hep bir kusur bulacağız. kreşlerin sayfalarında yapılan veli yorumlarına aldanmayın çünkü kendi çocukları orda olduğundan bir ayrıcalık kazanmak için psikolojik olarak yazılan yazılar gibi düşünüyorum.

her ilde çok popluler olan kreşlerde biri olan küçükşeylere giden ayrı yarı iki veli tanıyorum biri mennun diğeri değil.şimdi bu kreş iyidir mi dicem kötümü yaşanmadan bilinmiyor.

yada amaerikan kültür kıds kreşi diğer şehirlerde çok donanımlı iken eskişehirde çok kötü donanaıma sahip ne yazık ki....

bu yüzden şuan bir tercih yapmış olmama rağmen surası iyi diyemiyorum bende.

küçük akademiyide uyku saati var diye terch etmedim. tam gün eğitimin nerdeyse yarsından çoğu uyku ile geçiyor çünkü...

sevgilerCevaplamak için Üye ol