çocuğu geç konuşan?an

PLUSCORE soruyor: 2

MARTTA KIZIM 3 YAŞ OLACAK ALLAHIN İZNİYLE ,AMA HALA KONUŞMUYOR.EYLÜLDEN BERİ KREŞE GİDİYORDU FAKT KREŞTEN ALDIM MALESEF.KREŞE GİTTİ GİDELİ BİRAZ İLERLEME VARDI AMA HALA CÜMLEMİZ YOK MALESEF.KREŞTEKİ PSİKOLOĞUMUZ Bİ SORUN OLMADIĞINI FAKAT GENE DE HACETTEPEDE BAKILMASINI ÖNERDİ.GÖTÜRDÜM BAKTILAR,TEST FELAN YAPILDI.ÇOK ZEKİ ÇOK AKILLI BİR ÇOCUK FAKAT TEMBEL DEDİLER.AİLEDE GEÇ KONUŞAN OLDUĞU İÇİN ONA BAĞLADILAR.BEKLEYECEKSİNİZ BAŞKA YOLU YOK DEDİLER.DURMADAN KONUŞUYORUM,HER NESNEYİ TEK TEK SÖYLÜYORUM.ANLAMAMAYA DA ÇALIŞIYORUM AMA BU SEFER DE ANLATAMADIĞINI DÜŞÜNÜYOR AĞLAMA KRİZİNE GİRİYOR.VE TERSTEN SÖYLÜYOR HERŞEYİ.ANNE BEN AÇTIM DEMİYOR DA ANNE AÇTIM BEN,ANNE YEDİM YEMEK,GELDİ BABA ŞİMDİ VS.... KREŞTEKİ ÖĞRETMENİ DE PATLAMIŞ MISIR GİBİ BİRDEN KONUŞACAK BAKIN GÖRÜN DİYOR.BİZİM DURUMUMUZDA OLAN VAR MI MERAK ETTİM?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


sevecen

be varım benim oglumda 3,5 yaşında fakat konuşmuyor anlama var komutlarıda yerine getirme var ama hiç cümle yok malesef sadece belirli şeyleri söylüyor başkada bişey yok. bizde bekliyoruz zaten elimizdende başka birşey gelmiyor son günlerde kreşi bende düşünüyorum ciddi ciddi. artık konuşsada bende rahat etsem çocukta. daha önce kreşe yazdırmıştık fakat çok fazla hastalandı ve igleşmedi almak zorunda kaldık. inşaallah en kısa zamanda konuşurlar:))


Zekibo

gorumcemin oglu da cok gec konustu,4 falandi herhalde. ayni sekilde psikolog hic bir seyi yok dedi. isitme testi yapildi ayni sekilde bi problem cikmadi yine. kendi kendine basladi konusmaya. eger fiziksel bi sorun yoksa yapicak bisey yok malesef,sabir diliyorum. bizim yegen meger tenezzul etmiyomus cevap vermeye. hala daha annesi belki 10 defa seslenir,oyle cevap verir beyefendi :) insallah fiziksel bi problem yoktur,cok gecmis olsun.Cevaplamak için Üye ol