oto koltuğuna oturmuyor

AK soruyor: 1

Merhaba,

Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Zira 1,5 yıldır başım ne zaman sıkışsa -belki farkında değilsiniz ama :) - sizlerden yardım alıyorum.
Bu sitede vakit ayırıp birbirine yardımcı olmaya çalışan herkese minnettarım.

Derdimiz Ela'nın araba koltuğuna oturmak istemeyişi. Şöyle ilginç bir durum oluyor: Evden çıkıp arabaya bindiğimizde sıkıntımız yok. Güzelce koltuğuna oturuyor ve yol boyunca güle oynaya gidiyoruz. Bu arada ben uzunca bir süredir önde oturuyorum. Zira arkada olunca sürekli kucağıma gelmek istiyordu. Evden çıktığımız zamanlarda benim önde olmam da hiç sorun olmuyor.
Ancak ilk durağımızdan sonra arabaya koltuğuna tekrar oturması mümkün olmuyor. Bir kıyamet kopuyor sanki, ayaklarla direnmeler, gözlerden fışkırırcasına çıkan yaşlar, çığlıklar…Yapamıyorum, oturtamıyorum. Bir şekilde orasını, burasını tutarak becerebilirim tabi oturtmayı ama o da hiç iyi gelmiyor bana. Sonuçta ben arkaya geçiyorum, o da mutlu mesut kucağıma. Bunu sıklıkla yaşadığımız için onun ağlamasını, direnmesini ödüllendirdiğimin farkındayım ve hiç mutlu değilim bu durumdan. Başımıza bir iş gelecek diye de çok korkuyorum. Deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi duymaya ihtiyacım var.

(Baya uzun yazmışım, kusura bakmayınız)

Teşekkürler,
AK

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


canand

Merhabalar, 

Kızım 5,5 aylıkken işe döndüm.Eşimle de aynı yerde çalışıyoruz. Kızıma annem bakıyor ve mesafe arabayla 30dk. Yani her gün arabaya binmek zorunda kızım. Başlarda zor oldu oturmak istemedi ancak daha sonra sürekli olunca alıştı. Ara sıra oturmak istemediği zamanlar oldu, oluyor. Size tavsiyem ağlamasını göze alın ve oturtun. İnanın ağlaması allah korusun başka bişey olmasından önemli değil. Kızınız zaafınızın farkına varıp bunu kullanıyor. Ben iki kere yanılıp bu hataya düştüm ve her seferinde bunu bana koz olarak kullanmaya kalktı. O yüzden ben ağlasa bile oturtuyorum koltuğuna, zaten genelde araba hareket edince etrafa bakarken susuyor. Bir de eline hoşlandığı bir oyuncağını da verebilirsiniz. Ayrıca ben de yanında oturmuyorum hiç, çünkü sizin de dediğiniz gibi ben yanında olunca kucağıma gelmek isteği daha çok oluyor. 
Sevgiler..Cevaplamak için Üye ol