3 aylık bebiş

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


duygucannn

  Öncelikle her bebek yapı itibari ile farklı.Öyle karşıdan diğer bebekler uslu gibi olurlar ama belki onların da farklı sıkıntıları vardır.Bana da hep öyle gelirdi bakardım diğerleri ne kadar sakin, bizim ki pofff :S  Biz de küçükken çok sıkıntılar çektik çünkü; kusmaları, gaz sıkıntıları, gündüz uyumaması vs. Evet zamanla düzeldi ama malesef bu 3 ay gibi kısa bir zamanda olmadı. Kusması 7. ayda bitti. Gündüz uykusu 4-5 aylıkken biraz oturmaya başladı. gaz sıkıntısı 6. ayda tam olarak rahatlattı. Ama hala daha uykuları, uykuya dalması sıkıntılıdır. Ve zaman geçtikçe başka sıkıntılar hortladı. Bu aralar gece uykumuz çok kötü. Bizden başka( anne- baba) kimsede durmak istemiyor mesela. Amacım moralini bozmak değil ama durumumuzu örnek vermek istedim. Hiç belli olmaz bu miniklere bir bakarsınız sizde farklı olur birden rahatlarsınız. Ama bu kadar çok ağlaması bir sıkıntısından ötürü olmasın. Doktorlar ne diyor bu konuda? 

    Eğer sağlık açısından bir sıkıntısı yoksa uykusu için bir çok anne hamak tavsiye ediyor. Ben malesef çok geç temin ettim, bu açıdan çok pişmanım.Keşke daha önce alsaydım da onda uyutsaydım gündüzleri. Ayrıca daha çok küçük onu hiç zorlamayın. Ben uyutmaya çalışırdım hep, ama bu onu bence kötü etkiledi,hala uykuyu sevmez ve sorunludur uykularımız :( Ayrıca başkalarına bakıp sıkmayın kendinizi. İllaki geçecek bu günler. O günlere dair bizde işe yarayan şeyler şunlardı:
   Beraber sarılıp uyurduk. Sıcaklığımla uzun süre uyurdu bazen.
   Bazen onu kucağıma yatırırdım. Çok severdi herhalde uyur kalırdı.( ben sırt üstü yatardım. onu da yüz üstü başı göğsüme gelecek şekilde, bacaklarını karnıma doğru uzatıp kucağımda yatırrdım. karnı ısındığı için gaz sıkıntısına iyi gelirdi.
   Birde biraz komik gelebilir ama babamız ev tipi ana kucağımıza bir ip bağlayıp oğluşu yatırırdı üstüne, evin içinde gezdirirdi. etrafı izleyerek uyur kalırdı :)
  şimdilik aklıma gelenler bunlar. yine olursa, yine yazarım. ayrıca bol bol öpün koklayın, sarmalayın. kolaylıklar diliyorum.


tunaras

Sevgili bebom insan anne babasinin ozellikle de annesinin degerini anliyor. Ben ilk oglusumda bir gece annemi yanima cagirip seni uzduysem beni affet anne olunca anladim anne olunca anlarsin denilenleri demistim. Sabret, zaten istemesen de bebisin sana sabretmeyi ogretecek. Bir gece uyuyor; bir gece uyanik diyorsun ya o uyudugu gecelerin de degerini bil:) 


duygucannn

 Bu açıdan bakarsanız sıkıntı hiç bitmiyor,büyüdükçe dertleri büyüyor diyor bir çok kişi.Ama bunun yanında her şey de böyle değil midir? mesela evlilik de öyle benim nazarımda. yok yemekti, temizlikti, eşin sorumluluğuydu vs. ama evlenmeden de olmuyor. her şeye rağmen kocamı çok seviyorum çünkü.

    İyi tarafına gelince o kokusu, yakında tanışacağınız gülümsemesi, evin içinde emekleyerek pır dönüşü, oyunlar oynaması. Siz bir kahkahalarla gülüşünü duyun, o zaman dünyalar sizin olacak. Bu kadar küçük olmalarına rağmen ne kadar zeki, her şeyi kapmaya hazır birer mucize olduklarını görünce çok şaşıracaksınız mesela.  Zamanla size dokunacak, sarılacak, birlikte cee oynayacaksınız. 
   Ayrıca çok masum değiller mi? Ne kadar savunmasız, ne kadar da bize muhtaç :( Uyurken izleyin onu arada o zaman daha çok anlayacaksınız. Çok korumasız, siz olmasanız, Rabbimin verdiği bu annelik şefkati, bu annelik meziyeti olmasa ne yapardı bu yavrular, öyle değil mi?
   Hem bir düşünsenize aylarca çok farklı bir ortamda kalıyor, sonra birden anne karnında iken sadece uzaktan işittiği bir hayata düşüveriyor. kim afallamaz ki. İlla ki geçecek ama yerine farklıları da geliyor bazen, bunu da kabullenmek gerek. 
   çektiğiniz sıkıntılar sizi baya bunaltmış olmalı. yardım edecek birileri yok mu yanınızda. ya da sağlık sıkıntısı ihtimalini gerçekten düşündünüz mü. Eğer bir sorunu da yoksa, o öyledir deyip, kabullenip, tadını çıkarmaya çalışmak gerek.


tunaras

Bu durumlar cook gecici. Ben ikinci oglumda bile her gun annemle ve esimle kavga ettim. Annelik huznu de yapiyor bunlari. Hersey yoluna girecek. Sonra bugunleri hep sinirle aglayarak gecirdigini hatirliyorsun:(


perfecto

düzelir hiç üzülmeyin gazı oluyordur dünyaya yeni yeni adapte oluyor daha kuzu o...lütfen takmayın kafanızı dünyanın en zor şeyi bence ama en güzel duygusu....


sevdaybike

canım daha bebişin çok küçük zamanla uyku düzeni de normale döner, ama her gün aynı şekilde ise istersen bi doktora götür, bebğini en iyi sen gözlemliyosundur. ağlamaları belki gaz sncısındandır, ağladığınadn ememiyor demişsin belki aç olduğundandır...Allah yardımcın olsun, ilk zamanlar böyle paniklemende normal ama olabildiğince rahat olmaya gayret et...


SelmaOnurEmre

http://www.putlocker.com/file/0EF0D480AEAC91C8#

Ben burdan izlemistim babies belgeselini...

Bu arada sikmayin caninizi hersey gittikce daha iyiye gidecek. Hepsini unutacaksiniz emin olun. Ama oncelikle siz rahat olun. Ilk bebegimde ben de benzer seyler yasadim ama simdi 2. de goruyorum ki anne rahat olunca hersey daha yolunda gidiyor. Kolayliklar diliyorum...Cevaplamak için Üye ol