Avrupa koleji inovasyon okulu, acıbadem

Atlasss soruyor: 10

İyi günler arkadaşlar,
Acıbadem'de bulunan Avrupa Koleji İnovasyon Okulu ile ilgili eğitim, ingilizce, sosyal imkanlar açısından bilgi verebilecek kimse var mı? Kızımızı önümüzdeki yıl için kayıt ettirmek istiyoruz fakat forumlarda ne iyi ne de kötü pek de bilgi bulamadım hakkında. Bu da sorun aslında. Kimsenin pek gündeminde olmadığını düşündürüyor. Şu anda İstek Belde İlköğretim Okulu 1. sınıfa gidiyor bu arada.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


ayberke

Merhabalar,

Okul seçimi modafen sezin başlığı'altında verilen cevapları okuyabilirsiniz.Eminin faydası olacaktır.


naias

Ben de bu okulu merak ediyorum, benim de iki çocuğum acıbadem istek okulunda. Fiyatları nasıl bir fikriniz var mı, İstek'e kıyasla?


Atlasss

Ayberke, okul seçimi modafen sezin başlıklı yazının tamamını bir şekilde konu Avrupa Koleji Acıbadem'e gelir diye okumuştum. Avrupa Koleji Çekmeköy kampüsü dahil birçok okulla ilgili detaylı bilgi verilmiş fakat Acıbadem'deki ilkokul bölümüyle ilgili pek birşey yok. Zaten bu nedenle yeni bir konu açmıştım.

Naias İstek okullarına göre fiyatları çok daha uygun.london

onemlı olan ogretmen.odretmenı sectırıyorlarsa hepsı guzel


Atlasss

 Doğru söylüyorsun da london İstanbul gibi bir yerde tanıdık iyi bir öğretmen bulmak o kadar da kolay değil. Bir de şu özel okullardaki öğretmen sirkülasyonu korkunç birşey. Geçen sene iyi bir öğretmen sorarız derken, İstek Belde'nin birinci sınıfı okutacak bütün öğretmenleri gitti. Yerine hiçbir fikrimiz olmayan yenileri geldi. Aynı zamanda bakın ders programlarına çocuklar okuldaki yarı zamanlarını başka öğretmenlerle geçiriyor. İş tek bir öğretmenle de bitmiyor. Doğru bir yönetim ve oturmuş bir sistem gerekiyor diye düşünüyorum. Yoksa her gelen öğretmen kendi kafasına göre davranabiliyor okulda.london

sevgılı Atlasss


yarı zamanları brans ogretmenlerı ıle gecınce cocuklar okuma yazmayı 2.sınıfa dek ogrenemıyorlar
yada teklemeler devam edıyor.hemfıkırmıyız?
ben cevremde kımı gorduysem ozel okula gıden ılk yıl bu sekılde.benım cocugumdada yasadım
devlette odaklanma okuma yazmaya oldugu ıcın ılk yıl bu ıs cozuluyortanıdıgımın cockları ozelden 2.sınıfa gectıler ve hala olay tam cozulemedı sımdıde 2.sınıfta ozel derse gıtmeye basladılar
ozel okul ve ozel ders artı 2.sınıf sasılacak sey
mesela bahcesehır etılerde 1.sınıf ogretmenının okumayı sokturmek benım degıl velının ısıdır
dedıgını kulaklarımla duydum.
ozellerde devletten gelen yaslı bıkkın ucuz hocalar vardır.ıkı kere ıkı dort.
8 yasında cocuk sahıbı olmus bırı olarak artık bıktım ve bu yıl 3.sınıfa kesınlıkle devlet okuluna vermeye karar verdım.okul gezıyorum.su andakı 2.sınıf ocalarını ıncelemeye calısıyorumkı seneye o sınıfta olmasını ısteyebıleyım.orta 1 e dek buboye gerısı ne bakıcam artık.dolandırılmaktan bıktım..
hafta sonu horızon etıler cocuk ıngılızce kursuna yolluyorum kızımı..native dedıkleri hoca aslında rus cıktı.yanı dıyecegım o ki ozellerde bu dolandırılmalar bıtmeyecek bu ulkede denetım yok hak arama yok en cok kaydını alıp kavga dovus paranızı ıstıyorsunuz..ıyısımı devlette az bır parayla okutmak.yetti artık.


london

acıbadem avrupa kolejı  avrupa yakasına servıs cıkartmıyor bılgınıze.yanı sadece anadoluda oturmanız lazım


pinaryigit1

merhaba,


,diğer yazılarda arıyormuşum asıl acıbadem okulları burda, biz avrupa kollehjine gitti bu yıl gyette memnunduk ama şimdi karasızız 
devlet düşünüyorum ne yapıcam bilmiyorum.
okul hakıında bende şunu diyim 3 yaş öğretmeni çoookkk iyi başta sert gelebilir oyle değil yönetim bizi çok alakadar etmedi çünkü anolkulu bölümü için bi kordintör var her ley onla ilerliyor ve işine çok hakım sıkınrtı yaşamazsıız
branş dersleri iin bir sey diyemem ben ilerleme görmedim ama en öneli bence ilgilizce ben cok fark etmedim çünkü benimki çok anlatmaz ama anlatan cocujlar var evde annleri baya öğrenmişler diyor,
ama genel olarak iyi bir okul ben hiç olumsuz bir yaninı görmedemi yada gördümde okul tercihinde etken değil hangi okulda giderse gitsin orda da başka dert olacak.

şimdi ben destek istiyoru  devlet anaolulları var acıbademmde etrafında giden gönderen yorum yapabilecek varmı.ayberke

Sevgili atlasss, o yazıyı okumanızı istememin sebebi eğitim hayatındaki gerçekleri görebilmeniz içindi.Özellikle de sevgili doruk'un ilk yazısı(beklentileri) ve son yazdığı gerçekleşen durum çok net bir çok şeyi koyuyor ortaya.Simdi diz hangi özel okula giderseniz gidin sınıf öğretmeni iyi çıkmaz ise eğitim hayatı sizin için iyi olmayacak.

Özel okullarda sosyallik branş dersler demişsiniz hiç bir özel okulun (belki istisnalar vardır) branş dersi o çocuğa dişardan profosyenel olarak aldıracağınız kurstan iyi olmayacak.(basketbola gidiyoruz dışardaki kurslardaki çocukların okullarıdevlet,çevre eyyüpoğlu istek vb kolejlerin çocuklarından oluşuyor)
Anasınıfı memnuniyetini baz almayan nerdeyse tüm özel okulların anasınıfı iyi(bir tek ayrım okuma yazma öğretn öğretmeyen şeklinde=)Anasınıfı okula açılan kapı olduğu için düşünce orada işi sıkı tutuyorlar(reklam gerçek)ama anasınıfından sonra zaten 1 sınıfa kayıt ettirriseniz alışkanlık çocuğun arkadaşları sevmesi vb durumlar sizin okuldan ayrılmak istemeniz  halinde ayağınıza dolanmakta,karabasan olmaktadır.
Okul hakkında ciddi bilgi istiyorsanız tüm branş öğretmenlerin kaç senedir orda olduğunu, sınıf öğretmeni, rehberlik  ve ingilizce öğretmenlerinin kaç senedir orda olduğunu sorun.4 bitiren öğretmelerin kaçının genelde okulda kaldığına sorun.Mevcut ilkokul sınıf öğretmenlerinin kaçının 1 den başlayıp 4 e kadar devam ettiğini sorun.
Düzen çok sık değişmiyorsa orada bir tutarlılık vardır.(Tabii arada değişiklikler olacak)
Okulun büyük olmasıda ilk yıl sizin için önem taşımayabilir.İlk sene bazı okullarda 1 sınıfı diğer sınıflarla tenefüse çıkarmazlar.
Okulda havuz olur ama iyi öğretmen olmazsa çocuk havuza girmek istemeyebilir.
Yani fiziksel mekan olarak iyi olup olmaması da önemli değil bazen.
netice olarak çok zor bir karar, en önemli unsur bana göre sınıf öğretmeni ve ingilizce öğretmeni.
Bunlarda birşey öğrenemiyor yapamıyorsak seçimizin bence çokta bir önemi yok.(bu arada özel okullarda bu işte çok zor biliyorum-kafanızı fazla karıştırmayın diye yazdım)Zaten seçemeyecekseniz teferrüatta boğulmayın.
Çevremde gözlemlediğim ise eğer takip eden bir veli iseniz özel okullarda memnuniyet zor.Ama işi okula bırakırsanız daha kolay geçiyor zaman.
Umarım en doğru olduğunu düşündüğünüz seçimi yaparsınız.


london

AYBERKE

Altına ımzamı atarımCevaplamak için Üye ol