çocuklarınız size vurunca ne yapıyor sunuz?

senayc soruyor: 4

26 aylık oğlum muhtemelen kreşden öğrenerek vurmaya başladı. ne yapmalı?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


yerdenizbuyucusu

Gökçe_Defne ben de 1 haftadır senin yaptığına benzer davranıyorum. Saçımı çekince 'Annecim çekme acıyor, bırak lütfen . Cici cici...' diyorum ciddi bir ifadeyle. Genelde bırakıyor, bırakınca saçıma 'cici cici' yaptırıyorum. Şimdi eskisinden daha iyi anlıyor.


BaharK

Geçenlerde bu sorunumuzu pedagogla paylaştık, okumak isterseniz

http://egemenesas.blogspot.com/2010/01/pedagog.html

Gelişme var mı derseniz henüz yok, hatta bu aralar farkediyorum ki kızdıkça vuruyor :(( Umarım bu da geçici bir dönemdir.


BaharK

Bu arada Damla paylaştığın link çok güzelmiş, hemen çıktısını aldım, teşekkürler.


Neslihan

Doruk'ta bu aralar (cogunlukla bir oyundan sikildiysa, ki guzel guzel oynuyor gorunurken ya da istedigi bir sey yapilmiyorsa) cevresindeki seyleri atmaya basliyor. Ben bir kac kez ellerini sikica tutup yapmamasi gerektigini, oynamak istemiyorsa oynamamasini, baska bir seyle oynayabilecegini soyledim. Ellerini sikica tuttugumda siddet uyguladigimi dusunmesinden korkuyorum acikcasi. Ama onu durdurabilmem icin sikica tutmam gerekiyor malesef. Bir kac kez de gormemezlikten geldim. Ama gormemezlikten geldigimde sinirini alana kadar atmaya devam ediyor. Bu da bir cozum degil anladigim kadariyla. Ve bu aralar cok sik yapmaya basladi bu hareketini. Ben de ne yapabilecegim konusunda kararsizim malesef.
Cevaplamak için Üye ol