Ayrılmalımıyım

kubra0660 soruyor: 9

meraba  hanımlar daha  önce paylaşşmıştım  eşim yalan  söylüyor basit  alanlar  ama  yalan  iştee..verdim  dediği  yere  vermiyo  gittim  dediği  yere  gitmiyo  gibi  inanın  çok  yoruldum 1 yaşında kızımız  var  soğumuş  gibi  hissediyorum bilmiyorum  beni  seviyo  biliyorum  istediğim  herşeyi  yapmaya  çalışıyo ama  yalan var  işte ve çok  miskin televizyonun  başında  kaldırmasak  kalır orda :) ilgisini duygusunu  hiç belli  etmiyo  doğru  düzgün  kıskanmıyo  bile napcam  bilmiyorum ...

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


m_eymen

Hiç yalan söylemeyen insan yoktur. Basit de olsa bence çoğu kişi ufak tefek yalanlar söylüyoruz. Eğer yalan büyüyorsa ve ciddi sonuçlar doğurursa o zaman düşünün derim. Basit yalanlar var diyerek yuvanızı bozmayın derim. Bİnayı yapmak zor, yıkmak kolay. Her koca da evinde eşine karşı ilgili diye düşünmeyin. Özellikle sosyal medyada "kocağımla şurdayız, burdayız" gibi yazılara hiç inanmayın. Bunların çoğu evde mutlu olmayıp, dışarıdan kendisini mutlu görsünler imajı verenlerdir. Şuan saat 18:06 ve benim eşim uyuyor. Uyandığında muhtemelen maça bakacak. Benimki de kıskanmaz. Öyle duygular tavan yapmış falan da değil yani.


kubra0660

birazdan  benden oluyo  sanırım çok  tez  sinirleniyorum :)Denizg

Ufak da olsa hepimiz yalan söyleriz ama söyleme nedeni çok onemlidir.Sonucunda kimseye zarar vermeyecek bi yalan neden soylenir?ışte burda bi sorun var demekki.Bu arada ayrilip da ne yapacaksın çocuk da var sırf kıskanmıyor diyeyse hepsi aynı canım bizimki de öyle akşam işten gelir haber izlerken yemek yeriz sonra biraz tv hop uyku kiskanmayi geç özel hayatımız yok gibi artik ve yakın arkadaslarimda da durum bu.kocanın en iyisi bunlar öyle ilgili sürprizli adamlar sadece filmlerde:))


ilsu1610

Haklısınız hepsi öyle çocuk doğduktan sonra (ilgisizlikten) biz anneler kendimizi daha çok çocuğa yönlendiriyoruz onları unutuyoruz onunla daha fazla zaman geçirmeye çalış film izleyin vs. bazen o izinli olduğunda ekmek almaya sen git veya onlari evde bırak alışverişe git kısa süreli ama senin de bunalip yorulduğunu anlasın seni seven birini neden bırakacaksın ki..kubra0660

eşime  soruyorum  üsteleyince  söylüyo  yalan  sölediğini  ve  senin  tepkinden  çekindiğim  için  diyo 


selen24

Verdiğimiz o tepkiler yalan söylemeye mecbur bırakabilir karşı tarafı...bebeğin var ayrılmak kolay değil ...tek sorun buysa düzelebilr hiççç takma kimsenn eşi mükemmml değil


civancim

Bütün Arkadaşlara Katılıyorum herşeyin ilacı zaman.çocuk doğduktan sonra ilk zamanlar biraz zor bazı şeyler duygusal olarak çok iniş çıkışlar yaşıyor insan.hata sizde demiyorum kesinlikle ama kendinizi de sorgulayın tarafsız bi şekilde eksiklerinizi düzeltmeye çalışın o zaman yoluna girio bence en azından ben öyle yapıyorum işe yarıo çünkü farkında olmadan biz de Hatalı davranıyoruz insanız nihayetinde ama Çözümü kolay şeyler.sevgiler


Cevhersende

Merhaba,

ailemiz için gösterdiğiniz ilgi ve çözüm arayışını takdir ederim. Ne yapmalıyım sorusu bazen bir çığlıktir.buna yanıt vermek istedim.

İnsan kendinden başkasını değiştiremez ilkesinden ve insan anlam arayan ve anlam yaratandır iilkesinden yola çıkarak size ttavsiyem sudur:

- Ailemiz için boyle değerli bir konu olduğundan üşenmeyip bir kağit kalem alın.

- Odaklanın ve bu sefer şu sorulara yanıt yazın: İdealimdeki "BEN" kim? İdealimdeki ben ne yapıyor? idealimdekine ulaştığında Etrafımda bele oluyor? Kime dönüşü yorum? Hangi farkındalık karın var? Neleri yonetebiliyorum? Neler kolaylaşmış? Kendimi nasıl hissediyorum?" bu sorulara olabildiğince dataylı yanıt verin ve kafanızda bu ideali iyice detaylandırın.

- Sonra başkabir kağıda şuan kim olduğunuzu, kendinizi nasıl hissettiğinizi yazın?

- Suna yanit arayın şimdi: Neyi değiştirmek istiyorum. Mevcut durumum ve etrafımda bugün olup bitenler, değiştirebildiklerini ve değistiremediklerim bana ne söylüyor, ne öğretiyor?

- Siradaki soru: Bu değişim için hangi engellerim var? Bu engellerin temel kaynağı benim hangi yönümle bağlantılı? ve sonra: Çözüm için hangi kaynaklara sahibim? Güçlü yonlerim hhangileri? Hangi güçlü yönlerim bana bu konuda şimdiye kadar yardımcı oldu? Hangilerini tam kullanmıyorum? Hangi konularda kendimi az güçlü hissediyorum ve oluruna bırakıyorum?

- Sonra: Bu güçlü yönlerimin hangisini kullanmak istiyorum? Problemle, çözümle ve kaynaklarla ilgili bu yazdıklarım bana esinle ilgili bakış acıma dair bana ne söylüyor, hangi çözüm seçeneklerini sunuyor?

- Ve son olarak: Bu seçeneklerden hangisini üstlenmeye hazırım? Neye hazırım?

Bu bir kişisel ayna tutma çalışmasıdir. Bence denerseniz ruhunuza iyi gelecektir. Kendinize yapacağınız bir yatırım olacaktır.

Sevgiler

Alper Yüksek

Uzma Sosyal Pedagog ve Veli/Öğrenci Koçu

www.cevhersende.com


sappho

Bir çocuğunuzun da olduğu kutsal bir kurum dediğimiz evliliginizin akıbeti, buradan gelecek yanitlara kaldiysa.....ayrilmali miyım? Gibi hayati önem taşıyan sorularınızı kendinize ve yakın dostlariniza sormanizi tavsiye ederim. Sağlıklı kararlar vermeniz dilegiyle. ...


Cevaplamak için Üye ol