Sağdığım sütü benmari usulü mü ısıtmalıyım..

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


maramara

gecen hastanede duvardaki yazıda gordum: ısından uzakta 8 saat,buzdolabında 72 saat yazıyordu. ama tabııkı memeden ıctıklerı sut sıcak olduguna gore ısıtıp vermek gerek :)))


yuksel_

evet mutlaka benmari usulü ısıtın..sakın mikrodalga veya cezve vs gibi ısıtmaya çalışmayın. koyun kaynar suyun içine yavaş yavaş  ısınsın.


jise

evet benmari usulü ısıtılacak. sağdıktan sonra buzdolabınızın derin dondurucusuna da koyabilirsiniz. orada da sütü 6 ay muhafaza edebiliyorsunuz. donmuş sütü bebeğinize vermek için izleyeceğiniz yol ise şu şekilde: buz haldeki süt buzdolabının iç rafında sıvı hale getirilir (asla oda ısısında değil), sıvı hale geldikten sonra benmari usulü ısıtılır.

Zaten bebeğinize şuan sadece memeden süt verin. Şimdideden meme-biberon kafası karışmasın. Hem şuan sadece sizin kokunuzu arıyor.

Allah korusun hastalık olur, ilaç kullanmak gerkir vs. o zaman buzluk sütlerinden kullanırsınız. Yahut ek gıdaya geçince muhallebi vs.yi anne sütünden yaparsınız.


skisac

biberon ısıtıcı almadan bende benmari usulü ısıtıyordum, gerçi annem ben yokken ısıtıcı olduğu halde benmari usulü ısıtıyor :)Cevaplamak için Üye ol