Tuvalet Eğitiminde yaşanan sorunlar

denizkirbiyik soruyor: 4

Kızıma 2 aydan beri tuvalet eğitimi vermeye başladım.Belki bazı arkadaşlara erken gelebilir ama eğitim için belirtileri göstermeye başlamıştı. Kısa sürede öğrendi diyebilirim. İlk başlarda illa ki kazalarımız oldu. Ama ilerleyen zamanlarda herşey gayet güzel gidiyordu. Büyüğünü de küçüğünü de söylüyor ve yapıyordu oturağa.1,5 aydır bu şekilde devam ediyordu.Bu işi tamamiyle hallettik dedim. Hay dilim kopaydı da demez olaydım. 3 günden beri çişini söylemiyor ve altına yaparken çişim geldi diyor. Sinirlerim altüst oldu. Ona belli etmemeye çalışıyorum.
Bu konuda benimle aynı sıkıntıyı çeken var mı? Bir yerde tuvalet eğitiminde belli bir zaman sonra gerileme dönemi olduğunnu okumuştum var mı böyle bir şey gerçekten?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


nilaylilayla

azrazeynep 5-6 aylıkken tuvalet eğitimine nasıl, neler yaparak başladınız?gerçekten merak ettim.zira çok erken?


azrazeynep

kızıma çok erken olmasına rağmen hem tuvalete ( oturağa) oturmayı hemde yürüteçe binmesini sağladım ama günde en fazla 2 defa ve 10-15 dakikalık sürelerle bunu uzman dokturuma danışıpta cesaret ettim oturağa erken başlamamın sebebi daha 1 aylıkken benden dolayı gaz sancıları çekti ve çok ağır kabızlıklar yaşadı 5-6 aylık olunca onu rahatlatmak ve ağlama nöbetlerini yaşamamak için bu yolu seçtim şimdi hala zorlanıyorum ama eskisi gibi değil suanda bez değiştirmek bile istemiyor çünkü oyun oynuyormuş ben gitçekmişim bana aynen böyle diyor...


ilknur_ela

merhaba,
benimde kızım 22 aylık bundan 4 ay önce kendi kendine küçüğünü söylemeye başladı hatta çok şaşırdık ,sonra 7 yaşındaki kuzeniyle yarıştığını farkettik ,ona yetişmeye çalışıyordu , ben o sıralar çok üstünde durmadım açıkçası, erken diye düşündüm ama ela ısrarla söylüyordu, 1 - 2 hafta denedim fakat pek sabırlı olmadığı farkettim, malesef bu arada altına kaçırdığında yüz ifadem olsun sesimle olsun çocuğu biraz korkuttum istemeyerek  ( şimdi çok üzgünüm ) şimdi 2 haftadır başladık tuvalet eğitimine , aslında kaslarına çok hakim fakat sırf oyun oynamaktan geri kalmamak için kaçırıyor ben ısrarla hadi gidelim gelmiştir dedikçe beni itiyor , sizin kızınızda belki oyun için erteliyordur ,( birde benim kızımda vajina yapışıklığı olduğu için bezden biran önce kurtulsun istiyorum.)


Derinmothers

Denizkirbiyik merhaba,
Bende kızıma 2,5 yaşında tuvalet eğitimi verdim ve tamamladık. Aslında tamamlanan birşey olmadığını çocuğum öğretti çünkü aynı şeyi bende yaşadım kasıtlı olarak altına yapmalar söylemeyi bırakmalar gibi... Çok üzüldüm çok canım sıkıldı ama bu bir süreç aynı şeyleri hep yapıyorlar. Daha çok sevgi ve özen gösterir ASLA VE ASLA KIZMAYIN NEDEN NİYE SORMAYIN 10-15 gün sonra eski haline dönüyor. Kolay gelsin çok zor
Cevaplamak için Üye ol