su cicegi

denizkayla soruyor: 5

Oglumun kresinde 2 haftadir su cicegi alarmi vardi galiba bizede geldi.Netten bakiyorum hic burdakinler gibi diil bizim ciceklerimiz.Hani sinek isirigi gibi kabarik etrafi cevrili.Yalniz bakiyorum kolunda yada bacaginda görüyorum 7-8 tane yanyana.Aradan bir saat gecmeden kayboluyorlar.ilacini aldim onu sürüyorum filan ama cicek böyle bisiymi?Annem sizlerde cok hafif atlatttiniz bahsettigin gibi dedi.Biraz halsizlik filanda var.


Bu sekilde cicek atlatan oldumu?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Yenidenanne

Geçmiş olsun öncelikle. 12 aylık oğlum da suçiçeği, aşısı yok ve şekilleri aynen tarif ettiğiniz gibi. Minicik başlı, sivrisinek ısırıkları gibi. Doktor doğrulamasına rağmen ben hala suçiçeği olduğundan emin olamıyorum bu yüzden.


lopikcim

su çiçeği aşısı olduğunda kızımda da o tarif ettiğiniz tarzda lezyonlar oluştu, minik başlı ama içi sıvı dolu , sivrisinek ısırıkları gibi , 7-8 tane ....


denizkayla

saolun arkadaslar,asili oldugu icin belkide hafif atlatiyor yada her cocukta bir olmazmis.Hala bir yerinde bian cikiyor anne kasiyayimmi diye soruyor o an hemen krem sürüyoruz,tekrar bakana kadarda yok oluyorlar.Bu durumdan kendisi cok mutlu,sihirli gibi hepsi kayboluyor diyor:)


cegedacim  ogluma 7 aylik hamileyken esim gecirdi,ben kücükken gecirdigim icin bi sakincasi olmazmis.

Bu arada bizde cikan seyler öyle ici sulu diil yada daha sulanamdan kayboldugu icin ben göremedim.


lilacblue

Benim oğlumda haftaya pazartesi su çiçeği aşısı olucak.Aşıdan sonra da geçirilebiliyor demek bilmiyordum. Hangi kremi kullanıyorsunuz kaşınmaması için?


denizkayla

ben yurtdisindayim yinede yazayim ismini,sprey seklinde sIkIYORUz vücuduna.


A-DERMA..AVOINE RHEALBA..Cevaplamak için Üye ol