Geriye dönük oto koltuğu kullananlar, kalkışta sorun yaşıyor musunuz?

Nil soruyor: 10

Merhaba,

Günce hala sınır kiloda olduğu (11 kg) ve Grup 1 koltuğumuzun da  ters bağlanabilme özelliği olduğu için (bebe confort  iseos neo-13 kga kadar ters bağlanabiliyor) öne döndürdüğümüz halde deneme amaçlı yeniden geri çevirdik.
Koltuğun bağlı olduğu aracı genellikle anneanne kullanıyor ve farkettim ki her duruşundan sonra kalkarken Günce'nin kafası  öne doğru  hafiften savruluyor (düz bağlanmış koltuğun çarpma hareketinde çocuk savrulur ya, biz de tersi oluyor, kalkarken kafa aynen öyle gidip geliyor, çok çok daha az şiddetlisi ama yine de takıldım bu duruma).

Koltukta mı bir sorun var, anneanne mi fazla sert kalkış yapıyor da böyle oluyor?

Sadece bu amaç için üretilmiş koltuklarda da bu sorun yaşanıyor mu?

Özetle anneannenin arabasındaki koltuğu biz yine düz mü çevirsek?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Damla

Nil, bizim koltukta hiç böyle bir şey yaşadığımızı fark etmedim. Acaba koltuk biraz daha geri yatırılabilir mi?

İstersen bunu bir de grupta sor: http://www.nurturia.com.tr/groups/cb9ecc7c-bfa2-4b7a-9396-9c9d0079a2fd/1/geriye-donuk-araba-koltugu-sevenler


hande

Bizde yaşamadık ama bazı arabalarda arka koltuk rahat oturum için geriye doğru fazla eğimli olabiliyor . o durumda çocuk, koltugunda başı öne düşüyor. araba koltuğunun ön koltuğa sabitlenen kemerlerini biraz daha sıkarak koltuğu daha düz bir konuma getirmeye çalışın. birde yatar pozisyona alın sanırım böylelikle sorununuz çözülür diye düşünüyorum.


Nil

Teşekkürler Damla ve Hande.

Sanırım anneanne biraz fazla sert kalkış yapıyor, biraz onun etkisiyle, biraz da dediğiniz gibi koltuk gözle bakınca çok anlaşılmasa da bayağı bir eğimli imiş.

Altına birşeyler sokarak dengelemeye çalışayım bir. Olmazsa yine  Jane'in Racing Team diye bir koltuğu var hem ileri hem geri yöne kullanılabilen. Onda görmüştüm, alttan bir destek ayağı çıkıyordu ters yöne kullanılacağı zaman. Onun gibi birşey lazımmış demek ki. Babamız bundan alalım demişti ama ben dinlemeyip (gözüme biraz küçük göründü), diğerinde ısrarcı oldum.

Bu arada Damla'nın ki Besafe değil onu biliyorum da Hande sizin koltuğunuz Besafe'mi ve öyleyse memnun musunuz? Hala karar veremedik de biz ikinci koltuğa:))) Zaten biraz daha oyalanırsak böyle, artık direkt Groupe 2 koltuk alacağız heralde.


Nil

Hande tamam yanıta gerek kalmadı, Damla'nın verdiği linkten okudum Britax'mış sizinki de. Bu arada eline sağlık karşılaştırmalarını da yapmışsın.


Damla

Nil, Britax'ın yeni modeli 0-6 yaş diye biliyorum, bir bak istersen, daha mantıklı olabilir.Nil

Gruptan gördüm şimdi ben de Damla, sağol. Bizim için daha mantıklı olacak gerçekten...


Aysegul_Yagmur_Irmak

Merhabalar. Chicco grup 0+ anakucağımızı bırakalı henüz bir hafta oldu. Yağmur 10 kilo ama artık 14 aylık olduğundan anakucağında hiç rahat görünmüyordu. Besade izi combi x3 isofix'e geçtik.
İkisinde de başın ileri geri hareketi olmadı. Herhalde sizin durumunuzda başın sallanması arabayı kullananla alakalı.

Bu arada bir dip not geçicem. Yağmur yeni araba koltuğuna ilk kez binişinde bile başında düşme olmadı uyurken. Bu da beni çok mutlu etti. Sanırım Besafe bu işi baş destek bölümüyle kökten çözmüş.


Nil

Teşekkür ederim Irmakyağmur.
Bu arada Besafe kullanıyormuşsunuz, birşey daha sorsam. Karmacorptan Tuba hanım online kataloğunu gönderdi gerçi ama çok da net anlaşılmıyor. Combi'nin sırt dayama kısmı diğer koltuklara oranla biraz daha mı yüksek (ki bu çok tercih edeceğimiz bir durum)?Aysegul_Yagmur_Irmak

Evet Nil! Combi'de harika bir özellik var, baş ve omuz destek kısmı araba koltuğunun sırtından daha da yükseğe çıkıyor. Fotoğraf çekip en kısa zamanda yollarım. ;)


Nil

Teşekkür ederim, çok sevinirim. Kararsızlığım yine devrede, o mu bu mu derken çocuk ilkokula başlayacak bu gidişle yoksa:)))


Cevaplamak için Üye ol