Ateşimiz 38 civarı ve dişlerimiz halen yok:(

ketrin soruyor: 3

Kızım 14 aylık oldu. bir haftadır ateşi 37- 38 civarı, boğazları kızarık, ishal var iştahı yok, alt ön iki diş beyazlamış kabarık yerleri belli ama çıkmadı daha. Henüz hiç dişi yok. sizlerin tecrübeleri ne bu konuda?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Sanemm

Bebeğimin diş çıkarmasını farketmedik, kolay dişlerini çıkardı. Ancak bahsettiğiniz ateşle iki gün mücadele ettik, doktora götürüp ciddi bir hastalık olmadığını teyid ettirdikten sonra ilaçsız, bol anne sütü içirerek atlattık. Tahminim banyo yaptığı suyu yutmasıyla bir bakteri yada başka birşeydi atlattığımız.


seres_esra

38 i geçmiyorsa muhtemelen diştir mikrobik birşey olsa daha yükselir.


Peerren

Bizimde diş çıkarma dönemi genelde ateşli ve iştahsız oluyor, 1 hafta 10 gün sonrada diş patlıyor, bu dönemlerde bol bol emziriyorum, kaşınması ve rahatlaması için soğuk salatalık, havuç, muz gibi yiyeceklerden veriyorum + çok salya akıttığı için bol bol su. + yemek yemediği zamanlarda az soğuk meyve püreleri (şimdi içine yulafta katıyorum) + (alerjiniz yoksa yoğurtta olabilir) ayrıca ilk dişlerinde 1-2 kezde dr verdiği dişe sürülen bir ilaçtan kullanmıştım. Sağlıkla inci gibi sıralansın dişler :)
 Cevaplamak için Üye ol