Bıyıklar ne zaman alınmalı

gigi1 soruyor: 6

12 yaşındayım  çok fazla bıyıklarım olmadığını yaşım küçük olduğunu söylüyorlar alırsam fırça olurmuş durduramazmışım bazı arkadaşlarım da alıyor bölge kararmış görüyorum sizce ne zaman almalı yada nasıl almalıyım?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ayazlali

Alma bence ya. Ben 37 yaşındayım, hiç almadım, tenim beyaz, saçım kapkara (beyazları saymazsak). Birşey de olmuyor almayınca. İnsanlar memeli hayvanlar, tüyle kaplı olmaları gayet normal, boşver bunları, onun yerine ilgi duyduğun bir alanda yeni şeyler öğren, sevdiğin bir sporu pratik et. Tabi bıyık almak ilgilendiğin ve sevdiğin birşey ise istediğin zaman başla, ne kadar erken başlarsan sana en uygun olan yöntemi o kadar erken bulursun :-)


missmarttle

Bence de alma, almaya başladığında sadece görünür belirgin olanları değil Aslı da rahatsız edici olmayan küçük ayva tüyleri de mecburen alırsın ve görüntü giderek daha kötü bir hal alır. Bir kaç sene daha beklersen direkt iğneli epilasyona giderek bu işi kökten çözebilirsin. Annenle bu konuda konuş ve araştırmasını söyle bence. Uygun yaş için de doktora danışmalısın.


Nurcancan

merhaba, birkaç sene sonra iğneli epilasyon ile tümden kurtulmaya başlamak bence de  güzel fikir. ağda ile uğraşma.. bitmiyor bitmiyor :)


GulcanDeniz

Bence de alma. Hem çok fazla da yokmuş. Olsa da insan doğasına dair bir şeyden neden kurtulmaya çalışalım değil mi?:)

İğneli epilasyon için uygun yaşı doktora danışarak öğrenmeni tavsiye ederim. 18 yaşından önce yapılması sağlık açısından sakıncalı olabilir belki. 

Minik bilgi: Arkadaşlarındaki kararma sir ağda ile aldırdıklarından olabilir. 


emir_begum

38 yaşındayım hiç almadım. Yaşın daha çok küçük üstelik bunları düşünmek için. 

Olay neyi kusur gördüğün ile ilgili. Kendinle barışık olmalısın. Ömrün boyunca arkadaş ve çevrenin ne dediği ile ilgilenirsen çok yorulursun. Hep başkalarının istediği kalıplara girmeye çalışmakla geçer zamanın. Siz böyle mutluysanız ben böyle mutluyum diyebilelisin. 

Ben de biraz bekleyip yaşın uygun olduğunda, uzman onayı da alarak lazerle kurtulabileceğini düşünüyorum çok rahatsız olursan. 

Gençliğinin tadını çıkar. Boş veeer kim ne derse desin 😊

 


Desario

Ben ortaokulda aldırmıştım galiba ilk. Tenim beyaz, bıyık siyah, fark da etmişti cidden alınınca. Yine de üniversiteye kadar pek aldırmadım sonra. İşini görürse tüy sarartıcılar da fena bir seçenek değil bence. Cevaplamak için Üye ol