Ankara hrs hastanesi - gebelik takibi ve doğum

elummay soruyor: 9

Merhaba Arkadaşlar,


Başlıkları araştırdım, ancak HRS ile ilgili güncel yorum olmadığını gördüm. Ben hamileliğimi öğrendiğimden beri HRS Hastanesi'nde Didem Kurban'a gidiyorum. Şimdiye kadar hem hastaneden hem de doktorumdan son derece memnunum. Tabii her insan gibi benim de soru işaretlerim var, eski yorumlarda bazı negatif şeyler de okudum. Sizden ricam yakın zamanlarda HRS'de doğum yapanınız varsa yorum yapabilir mi? Mümkün olduğunca doğal bir doğum yapmak istiyorum, bu konuyu destekliyorlar mı?

Şimdiden yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


neretva

Gebeliğiniz hayırlı olsun. Ben orada doğurmadım. Ama Allah korusun bebekle
ilgili acil bir durumda ZTBye gönderdiklerini biliyorum. Tabii doğrusu bu, orası tam bir doğum hastanesi. Ama yine de bebek yoğun bakımı var mı ve kaç bebek için var bunu araştırın derim.


elummay

neretva, teşekkür ederim cevabın için. Ben de bu konuyu merak edip bakmıştım, 2.düzey yenidoğan yoğun bakım hizmeti veriyorlarmış ve 6 kuvözleri varmış. Tabii bu düzeylerin ne olduğunu bilmiyorum, biraz daha detaylı araştıracağım. Tekrar teşekkürler uyarın için.


gamze_yavuz

Ben kontroller sırasında sadece 1 kez normal doğuma rastladım o da dış doktordu. Yani HRS ye devam ederseniz büyük ihtimal sezeryan olacaksınız, sizin ne kadar kararlı olduğunuz bir yerde önemli değil..

Ancak HRS personeli gerçekten çok iyi, doğum için prenses doğum diyorlar kendisinizi çok özel ve iyi hissetmenizi sağlıyorlar. Doğum ve sonraki günlerde gerçekten çok ilgili ve bilgili, güler yüzlü personelle karşılaştım. Doğuma da giren çocuk doktoru Elif hanım da gerçekten çok güler yüzlü ve insanı rahatlatan bir doktor.. Acemi anne olarak sorduğum yada sorabileceğim tüm soruları ictenlikle yanıtlayıp beni rahatlattı.


elummay

Teşekkür ederim, bu durumda erkenden Didem Hanım ile bu durumu görüşüp ilk konuşmamızda aldığı tavra göre bir yorum yapmalıyım. Gerekli olduğuna dair kanıt gösterilmeden isteğim dışında sezeryan olmak istemiyorum...akasya2213

ben hrs de doğum yaptım fakat takibimi yapan doktor dışarıdan bir doktordu.hastaneden çok çok memnun kaldım.bebeğim anne karnında çok fazla su yuttuğu için solunum sıkıntısı yaşadı.çok ilgilendiler sağ olsunlar.bir de ben çok nazlı çok pimpirikliyimdir.beni bile idare ettiler.doktorumdan da çok memnundum hastaneden de...


elummay

Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Tecrübe gerçekten herşeyden daha önemli, başka hiç birşey insana bu kadar net fikir veremiyor. Bu görüşmemizde herşeyi açık açık konuşup onun sonucuna göre hamileliğim çok ilerlemeden başka bir seçim yapmak daha mantıklı olacak sanırım. 


akasya2213

narkissos çok merak ettim nerede doğum yaptığınızı


elummay

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim, kontrole gittiğimde doktorumla konuyu paylaştım. Oldukça ucu açık cevaplar verdi, gerekli olursa sezeryan yapacağını da söyledi. Konuşmamızdan sonra ultrasona girdiğimde ise bebeğin eşi aşağıda, suyu az dedi. Normal doğum istiyorsam eşin yukarı çıkması gerektiğini de ekledi. Çok moralim bozuldu doğrusu :( Sanırım bir doktora daha görüneceğim...


elummay

Belki benim gibi merak eden, araştıran arkadaş olur diye düşünerek sorumu güncellemek isterimmm:) Baştaki soru işaretlerim, endişelerim hep hamileliğe yabancılığımdan ve tedirginliğimdenmiş. Kuruntu yapmışım bildiğiniz!

Sonuçta, bu aşamada Allaha şükür herşey yolunda gidiyor, hastanemden de doktorumdan da memnunum.


Cevaplamak için Üye ol