Kreşlerde yemek problemi

edamira soruyor: 10

bugune kadar kzıma ya z.yağı ile yaptım yemekleri ya da tereyağı ile.

ama ne yazık ki kreşlerde ayçiçek kullanılıyor zeytinyağı kullnıyorum diyenlerde pasta börekte margarin kullanıyor siz olsanız takar mıydınız? ya da neler yaptınız?

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


edamira

ankara


edamira

merdane hangisi acaba?


iflah_olmaz

ankarada iseniz biraz rahatlayın.en azından seçeneğiniz bol:-)))neşe erberk in kreşlerini önerebiliirm.bikaç arkadaşımın çocukları gidiyor son derece memnunlar.ama bence ankarada kreş tavsiyesi adlı bi başlık açın.mutlaka daha sağlıklı yanıtlar olur.


coffetea

takip ettiğim bir blogdan edindiğimbilgi ile
"rota" yı araştırmanızı söyleyebilirim.


edamira

iflah olmaz çok teşekkür ederim siz nerdesiniz?

ecece rotayla ilgili yazı yazan hangi blog acaba? takip edeyimcoffetea

acemianneselcen.blogspot.com


iflah_olmaz

CALLİOPHE sana katılıyorum kreşe geç verme konusunda.ben 4 yaşa kadar evde bakıcı taraftarıyım.sonra 1 sene anaokulu ve maalesef 5 de başlıcaklar zaten.

çalışan annenin kızıyım ben.2 yaşından beri kreşlerde okula başlayınca da etütlerde geçti çocukluğum.hep hastaydım:-))kardeşim annemin emekliliğine denk geldi.o da okula başlayana kadar hep evdeydi.çocuğun kreşe gitmediğinde gelişimi,sosyal yönde kaynaşması ,aktivite vs.konularında geri kalması konusuna ksinlikle katılmıyorum.

kardeşim ve ben birbirimizden hiç farklı olmadık:-)evde verilen eğitim ve yetiştirme tarzının bunda etkisi olduğunu düşünüyorum.bu yüzden çocuğumu 4 yaşından önce kreşe vermeyi düşünmüyom.böylece korkularımdan da sıyrılabilicem kreşde yemek ve hijyen konusunda.ondan sonra da zaten okul çağıyla engellenemez bi sürece giricez...

 

 


edamira

sosyalleşmesi bakımından katılıyorum

bence 4 yaş geç. 3 yaş daha uygun hem çocuk dr.ları hem de çocuk gelişim uzmanları öyle diyor.

inşallah zamanla bu ikindi kahvaltıları düzelir. aslında ev yapımı kekde,poğaçada sorun yok gibi bunları hazır verirlerse sorun olur slm

Valla bende kafayı yiyecem 2 haftadır kreş bakıyorum 2 tanesini ziyaret ettik oğlumla, ikisinde de yarım saat kadar oynadı birinde elinde kekle diğerinde ise bebe bisküvisiyle geldi.İkindi kahvaltısı saatıymış ve bu kreşlerin fiyatı 1200 tl beş kuruş dahi inmiyorlar düşünebiliyormusunuz.


edamira

çok merak ettim neresi acaba bu kek ve bebek bisküvisi veren yer?bu arada kek hazır kek miydi?

 

gmt önerinizi lütfen yazar mısınızCevaplamak için Üye ol