Reflü

ebrusolum soruyor: 4

Merhaba,
Kızıma 5 aylıkken doktorumuz %90 reflü teşhisi koydu. 3 hafta kadar gaviscon kullandık ama bu da ciddi anlamda kabızlık yaptığı için bıraktım. Şimdi pediatrik gastroentologa yönlendirdi. Bu konu ile ilgili tecrübeleriniz var ise paylaşabilir misiniz? Ayrıca dr öneriniz var ise onu da rica edeceğim.
Teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


sofialoren

merhaba;benım oglumada reflu teshısı kondu.oglum suan 16 aylık dr a 15 aylıkken gıttık cunku oncesınde baska sorunları vardı bu problemıyle ılgılenemedık ayrıca gelısımıde ıyıyydı.bız 15 aydan once goztepe ssk ya goturduk orda ph metrı ısmınde bı yontem var dendı o yuzden ama orası cok kalabalık hıc ılgı yok kontroller 3 ay sonraya verılıyor.bende 15 aylıkken yedıtepe unıv.hastanesıne doc.dr mahır gulcana goturdum endoskopı yaptı 15 dk da ve ılaclar sonunda fayda ettı oglum 2 ay ıcınde ıyılestı suanda kusmuyor ılacı verdıgımız gunden berı kusmuyor cok mutluyum ve gecen ay 600 gr kılo aldı.yemeklerınıde kuscam korkusuyla yemezdı sımdı yıyor.oncesınde bızde gavıscon motılıum vs kullandık.ama fayda etmemıstı.sımdıden gecmıs olsun.


erimonat

benim oğlumda 20 günlükten bu yana sürekli her beslenmeden sonra kusuyor bizede gaviscon ve motilium başlandı fakat ben düzenli kullanmadım şimdi 5.5 aylık yavaş yavaş ek gıdalara geçmeye başalayınca bariz bir azalma aldu güne 1-2 kez kusuyor


sinemerd

Benim kızım 1buçuk aylıktı reflü teşhisi konduğunda.Halen Gaviscon kullanıyoruz.Önceleri günde 3 sefer kullanıyorduk şimdi bire indirdik.6 aydan sonra hızla geçmeye başladı.Şu an çok az kaldı.
Kusması çok azaldı.
Bebeklerin büyük kısmında 1 yaşına kadar geçiyormuş.Çok telaş yapmamak lazım ama bizde Gaviscon kabızlık yapmadı.Ben 30cc suya 1 kaşık rezene çayı ve 1 poşet gaviscon karıştırıp veriyorum.


semur

benim kızımda 5,5 aylık ve 5 aylık olunca katılara başladık ve katılara başlayınca kusma başladı. bu de reflümüdür acaba?



Cevaplamak için Üye ol