silikon meme ucu kullanımı

mujgankartal soruyor: 6

Merhaba,
25. günlük bir oğluşum var. Doğum yaptıktan sonra bir göğüs ucum çok küçük olduğundan oğluşum tutamadı. Hastaneden silikon meme ucu verdiler. Bu sayede göğsümü tuttu. Fakat başlık ile emiyor, esasen normal olarak da tutabiliyor biraz uğraşınca. fakat silikon uç ile daha uzun süre emiyor. Ben de vermeye devam ediyorum. Benim kaygım şu, acaba silikon başlık süt miktarını etkiler mi?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


AOA

Hayır etkilemiyor, en azından ben de etkilemedi. Önemli olan çocuğun emmesi. Yalnız ne kadar kısa zamanda silikon başlıktan kurtulursan o kadar iyi. Bol şans..


thalassapolis_Deniz

benim daha çok gelmesini sağladı ama alışınca hep onunla emmek isteyebilir


SenaMina

Bende 10 gün kullandım, bence etkiliyordur çünkü bıraktıktan sonra bebeğin emmesi çok daha uyarıcı oluyor göğsü ve sütünde daha iyi oluşmasını sağlıyor. Biran önce bıraktırmaya çalış. Ben çok inat ettim ve sonunda kazandım.


hacew

Bende silikon meme ucu kullanmak zorunda kalmıştım.Sütü etkileyip etkilemediği hakkında yorum yapamam ama benim kızım onunla emmeye devam etti,sadece memeyi almadı.11 aylıkken emmeyi bıraktığında hala onu kullanıyorduk.Temizlemesi, hijyenik tutmaya çalışmak çok zor geliyordu bana. Tabi her çocuk aynı olmuyor.


dreliftural

3 aydan sonra süt miktarını azaltmaya başlıyor. ben aylarca bıraktırmaya uğraştım. bence bebeğin silikonsuz alabiliyorsa alıştır, sonradan çok sıkıntı oluyor. en doğlalı en güzeli


ABIDE

Bende kullanmıştım.Çok rahat oldu.Gögüs uçunda çatlak falan oluşmamıştı.Kızımıda meme ucu ile 12-13 ay emzirdim.Cevaplamak için Üye ol