Yeme - Giyinme- Alt Değiştirme ve Uyku Sorunu

Sueren soruyor: 3

Merhaba,

Son günlerde uyku sorunu olmayan oğlumun artık uyku sorunu oluştu... uyumamak için sinir krizi geçiriyor. uyanıp oyun oynamazsak çığlıklar atarak ağlıyor. bir şeyden korkmuş numarası, başım ağrıyor numarası (numara olduklarına eminim artık) yapıyor. Çünkü oyun moduna girersek uyu demezsek tüm dertler bitiyor.arkta hiç bir cocukla oynamıyor çocuklar gidince kucaktan inip aralarına karışıyor. Yemek yememeye çalışıyor, öğürüyor. Giyinmemeye çalışıyor giyinirken soyunurken itiraz ediyor çırpınıyor. altını değiştirmekse 3 kişi anca yapıyoruz.. Oğlumun içine canavar kaçmış olabilir mi? Ne yapayım?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


Sueren

iki aynı karakter. yani iki tutturukçu bu süreci nasıl yönetir acaba. çünkü oğlum benim birebir aynım.


CokBilmis

@fundaaa: Yok, yazdığım kadar iyi değilim maalesef :) Mesela geçenlerde yorgunluktan arka arkaya garip hareketler yaptım. Eşim 1 haftadır surat asıyor bana. Ne olduğunu da söylemiyor. İdare etmek zor yani, hep kontrollü olmak gerekiyor. Ama insanız işte! :)

@ sueren: Kızımla eşimin ilişkileri çok ilginç. Bazen benim sinirlendiğim konularda eşim inanılmaz anlayışlı yaklaşıyor. Bazen de kendisinin de aynı davrandığı durumlarda, kızımın davranışına sinirlenebiliyor. O zamanlar da ben devreye girip "Kendini gör işte. Sen de aynısını yapmıyor musun?" diyorum, heme kendine geliyor :) Mesela dün kızımdan iyi geceler öpücüğü istedi. Tabii ki kızım vermedi ve döndü arkasını yatağa gitti. Eşim de arkasından "Öpücük vermezsen kendi yatağına götürürüm seni" diye bağırıyordu. Tabii ki kızım bu tehdidi dinlemedi bile. Eşim de olsa aynısını yapardı. Ben iyi geceler öpücüğü istesem asla öpmez ve "küserim" filan diye tehdit etsem de asla dinlemez ve sırf inadından öptüreceği varsa da öptürmez :))) Bizim ev bir hayli eğlenceli anlayacağın. Misafirler filan gelince çok gülüyorlar üçümüze :)


ikicocukannesi

ben soyle cozmustum,
diger cevapları okumadan yazıyorum.

oglum ozgurlugune ve bagımsızlıgına duskun bir cocuktur oncelikle bunu yazayım. bu sıkıntıyı oglumda tecrube etmistim. yok, uyumayacak, oyun oynayacak, kafasına gore takılacak, altı mı acılmalı, acılmasın arkadas, kim yatacak kim bezleyecek, onun yerine kanepeye tırmanmak daha eglenceli mantıgında bir adam. ne diyordum; soyle cozdum:

basına neler gelecegini anlattım. birazdan bezini degistirecegim, sonra ustunu degistirip pijamanı giydirecegim, ardından baban seni uyutacak bende sana iyi uykular oglum diyecegim. ilk anlattıgımda beni duymadıgını dusundum, hic sallamadı. ve biz karı koca eskisi gibi birimiz tutup birimiz yakalayıp birimiz zorla alltını acarak hallettik. giydirir ve uyuturken de aynısı:( ertesi gece aynı sekilde gayet net bir konusma. basına gelecekleri kısa cumlelerle anlatmaca. bu kez dinledigini ayrımsadım. ve fakat yine reddetti. keyfin bilir dedim icimden. ucuncu gun de aynı sekilde. dorduncu gun civarı, ben konusurken dinledi sanıyorum. gozgoze idik. kendisi yattı, altını degistirmeme izin verdi,

ve sorun asıldı.

umuyorum ki siz de de ise yarar,
kolaylıklar dilerim,
ve bol gunesler:)

Cevaplamak için Üye ol