uyku ve gece beslenmesi

berilka soruyor: 8

Merhaba. benim oğlum iki buçuk aylık. Uyku düzeni oluşturmak için henüz erken ama kendisi bunu talep ediyor gibi geliyor bana. Düzen oluşturmaya çalışmalı mıyım yoksa bu çaba benim için yıpratıcı mı olur bilemedim. Bir de gece beslenmeleri ne zaman kesilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. İlk bebek ve birçok sorun:)))

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Yenidenanne

Pek minik, güle güle büyütün.

Pek minik ama kendine göre bir düzeni vardır. Anlamak için not almanızı öneririm. Saat kaçta, kaçar dakika emdi. Saat kaçta uyudu, kaçta uyandı gibi. Daha çok küçük olduğu için düzeni değişecektir, ama notlarınız sayesinde fark eder ve onun düzenine uyum sağlarsınız.

Tracy Hogg'un kitabını da öneririm.berilka

Çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için:))


selencem

Bizim uykular o donem duzene girmisti. 21:00 kucakta uyuyordu, gece 2 kez uyanmadan besliyordum ve sabah 07:00da uyaniyordu. Hatta tek bir beslenme yapip gece 11-12 gibi sabaha kadar uyuyabilir.


nilinmasali

merhaba,sağlıkla keyifle büyütün bebeğinizi,kendi kızımdan gözlemlediğim kadarıyla bi rutin oluşturmak bebeğin düzen sağlaması gereken her konuda önemli,doktorumuz üç gün üst üste yaptığınız şeylere bebek zaten adapte olur demişti öyle de oldu,hergün aynı saatte uyutma imkanınız varsa birde uyku önce banyo vs bi rutin oluşturursanız belki daha kolay uyku moduna girecektir,gece beslenmesi içinde bebeğin bebeğin ihtiyacı sizi yönlendirecektir diye düşünüyorum ,biz yakında 6. aya giricez geceleri 3 saatte bir 120 cc mama veriyorum,aç olmasa yemez diye düşünüyorum,sevgiler :)arseli

Ne kadar erken başlarsanız sizin içinde oğlunuz içinde işler kolaylaşır..Hemen bir rutin oluşturun derim..Kolay gelsin :)


mona_roza

benim oğlumda tam 2.5 aylık ve düzeni var o yüzden geç değil. her gün saat 8 civarı uyuyo kendi uyumak istio resmen yalvarıo beni uyut die, gece3 civarı emmek için vızıklıo, ondan sonrada 7.30 civarı uyanıo. bunu ben mi başardım kendi becerisi mi bilmiorum ama neler yaptığımı söyleyebilirim.

doğduğu günden başlayarak her gece saat 8 civarı yıkadım masaj yaptım loş bi odada emzirip uyuttum. hep kendi odasında yatağında uyudu. 1. haftalıkken gece uykularını biliodu çünkü gündüz 2 saatte bir emmek için kalkan çocuk geceleri4 saati buluodu. bu arada geceleri onun talebi dışında uyandırıp emzirmedim. zaten dediğim gibi geceden sabaha kadar yemeden uyumadı hiç öle olsa dayanamaz beslerdim. bu genelde böle, bazen tabi daha sık uyanabilio daha çok emmek isteyebilio geceleri, ama yatış kalkış saatleri hep aynı. özetle bence asla erken değil hatta geç bile denilebilir ama tabiki daha çok minik biraz uğraşmayla hallolur ertelemeyin derim ben


berilka

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Gerçekten çok yardımı oldu. Birkaç gündür sabah aynı saatte ( 8.30-9.00) gibi uykusu geliyor ve bir buçuk saat uyuyor. Akşam da yine 8 gibi sinyal vermeye başlıyor ve uyutuyorum. Öğleden sonraları hala kafasına göre takılıyor ama zamanla herhalde o da düzene girer. tekrar teşekkürler..


tekatan

bebeklerın kendı duzenı oluyor gercekten...
oglum 8,5 aylık hala gecelerı kalkıyor...2 gun aynı saatlerde uyanıyorsa 3.gun baska saatlerde uyanıyor..kafasına gore kalkıyor...diş çıkarmada bızım uykumuzun bozulmasına neden oldu...4,5 aylık dış çıkardıç...su an 6 tane diş var...bu ara yıne huzursuz sekılde uyanıyor..aglıyor..başını oksuyorum...daha çok bagırıyor bu kez..kucagıına aldırıncaya kadar ugrasıyor...

ben ıse yorgunluktan oluyorum...

kolay gelsın..daha cok kuçuk annesı...çok kalkması normal...


Cevaplamak için Üye ol