Akd kids? aydede gündüz bakım evi

aycancan soruyor: 3

Arkadaşlar kızım 29 aylık. 6 aydır gündüz bakım evine gidiyor ve bakım açısından aşırı memnunum. eğitim için de öyle. Kendi çocuk gelişim uzmanımız var. Kızımın gelişimi yaşıtlarına göre ilerde olduğunu ve algılarının çok açık olduğunu söyledi. Daha iyi eğitim veren bir yeri araştırmamı istedi ama yaşıtlarıyla birlikte olmasını şart koştu. Bir kolejle görüştüm (mektebim Silivri ) normalde 36 ay dan küçük almıyor ama özbakım becerileri gelişmişse ve 3-4 yaş grubuna uyum sağlayabiliyorsa kabul ettiklerini söylediler ki gittik kabul edildik. Ama kolej kısmı aklımı karıştırdı. Bunun bir de ilk okul ve ortaokul kısmı var. Kolejler bir hayli yüksek meblalar istiyorlar. İster istemez duraksıyoruz artı sınıfın da en küçük çocuğu benim kızım olacak zaten minyon da bir çocuk. Bir de Akd Kids anaokulu var. Oraya gönderdiğim de maddi bir zorluk çekmeyeceğim. Çift anadil var ve orada da sınıfın en küçüğü benım kızım olacak. Aklım fazlasıyla karıştı. Ben de her anne gibi kızımın iyi bir eğitim almasını istiyorum. Ama bakım da önemli kararsız kaldım. Sizin de fikirlerinizi öğrenmek isterim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


guta

Merhaba. 3 yaşla uyum sağlayabilir ama 4 yaş da varsa ben olsam vermezdim. O yaşta 6 ay bile çok şey değiştiriyor. Arkadaş bulamayabilir, kendini büyüklerin yanında ifade edemeyebilir, fiziksel olarak kendini küçük görebilir. Oyunları da farklı oluyor. 3-4 yaş çocuğu daha hareketli oluyor, daha sert oluyor oyunları. Kızınız kendini koruyamayabilir. Ben sizin yerinizde olsam memnun olduğum kreşte bir sene daha devam ederdim. 2 yaş çocuğu için eğitim ne farkeder zaten, algısı açıksa her yerde yaşına uygun şeyleri öğrenecektir. Önünde daha uzun yıllar var, mutlaka iyi bir eğitim alır yaşı geldiğinde. Bence 3-4 yaşa kadar çocuk mutlu olduğu yerde ve bakımının iyi yapıldığı, özel ilgini olduğu yerde olmalı. Uyku düzeni bile sorun olabilir. 4 yaş çocuklarını belki uyutmuyorlardır ama sizinkinin henüz uyuması lazım. En doğru kararı verirsiniz umarım.


ayberke

Merhabalar, guta çok güzel açıklamış.Aynende katılıyorum.

Ayrıca iyi eğitim vericek diye düşündüğünüz yerler acaba o iyi eğitimi verecek düzeydemi.
Çocuk şuanki yerinde mutlu ise iyi bakılıyorsa bulunduğunuz yerden kıpırmadayın. Zaten çok uzun bir süre okuyacak. Eğitimde süreklilik sağlayamayacaksanız hiç erkenden başlamayın.Zaten akıllı ise nerde olursa olsun önde olacaktır.


aycancan

Çok teşekkür ederim görüşlerinizi bildirdiğiniz için. Haklısınız, kendi yaş grupları ile olması gerekiyor. Bende kararımı beklemekten yana kullandım.  Cevaplamak için Üye ol