Kreş aylık ödemeleri ve raporlu çocuk

baris_baris soruyor: 5

Merhabalar;

Sizlere danışmak istediğim bir konu var. 26 aylık kızım yarım gün kreşe gidiyor. Ekim ayında gitmesi toplam 25 İŞ gününde rahatsızlığı nedeniyle sadece 5 GÜN gidebildi.

Simdi ben kasım ayında ödemem gereken normal aylık tutarı ödemeli miyim?

Kafam karıştı. danıştığım bazı arkadaşlarım raporu olduğu için ödenmemesi gerektiğini söylüyorlar. Kreşe de soramadım, utandım.

ne önerirsiniz? fikirleriniz nedir?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


guta

Ödemeniz gerekiyor. Yoksa rapor alan her çocuk gitmediği gün sayısını düşüp ona göre ödese kreş nasıl döndürecek orayı? Sizin çocuğunuz gitmese de öğretmen maaşını ödemek zorunda, elektrik su ödemek zorunda, kirasını ödemek zorunda. Ama mesela yazın göndermeyeceğim ya da şubat ayında izinliyim göndermeyeğim gibi önceden bildirilmiş durumlarda para ödenmeyebilir, o da ancak küçük kreşlerde. Kurumsal yerlerde onu da yapamazsınız.


mutluannelif

Geçmiş olsun. Ödenmesi gerekiyor diye biliyorum, ama yerinizde olsam yine de kreşin sahibiyle bir görüşürdüm. Çünkü çok az gidebilmiş, şansımı denerdim.


dilrubaa

Odenmesi gerekiyor, sizin cocugunuz raporlu olsa bile okulun sabit giderleri var, zaten basta imzaladiginiz kayit formunda yaziyordur. Yine de kres sahibiyle bir gorusun isterseniz, iyi niyetle belki daha az bir odeme isteyebilir.


ozgeoyku

Yari ozel devlete bagli anaokuluna gidiyor kizim bizim sozlesmemizde 1 ayin icinde 15 gunu gecen rapor durumunda o aya ait aidat odenmez diyor

Siz de kres ile olan sozlesmenize bakin yada bir yetkili ile gorusun

derim

Sevgiler


maviboncukk

Biz tatilede gitsek, hasta da olsa ödüyoruz. Sonuçta oranın bir işleyişi var, öğretmenlerin maaşı ödeniyor vb..Cevaplamak için Üye ol