Bebeği egzamalı anneler bakabilirmi?

Aysemirr soruyor: 5

Öerhaba bebeğim 2,5 aylıkken yüzünde hafif kabartılar vardı önemsemedim kafası aşırı konaktı zeytinyağı sürüyordum arada kaşlarındada vardı onlar 3 aylıkken geçti. O küçük kabartılar kocaman olmaya yayılmaya başladı.Atopik dermatit dedi doktor başka hiç bişey söylemedi.Sizce alerjidenmidir yoksa ben ilgilenmediğim içinmi yayılmıştır? Her egzama anne sütündeki alerjidenmidir? Süt ürünlerini kescem bu hafta ama alerji doktoruna gitsem çare olurmu? Avrupa yakasında önerebileceğiniz alerji uzmanl varmı? Bu arada bebeğim 3 aylık 4.ü ayına gircez hala gaz sancısı çekiyor,kusuyor,salya akışı var bunlarda alerji belirtileriymiş ama alerjisi olmayan bebeklerde de var aklım çok karştı yardımcı olabilirmisiniz??

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


duhygu

Oğlum 2.5aylik 1aylikken Dr gittimzde alerjik bebek süt ürünleri tüketme dedi denedm.1.5 aylikken başka bı Dr gttim ve alerjik değil egzama dedi kaşıntı ve kızarıklık olur ve kulak arkalarında döküntüler oluşur merak etme bu tür rahatsızlıkların geneli 1 yaşına kadar geçer dedi.


gulberhal

Merhaba, benim bebeğimde sizinle aynı zamanlarda atopik egzama oldu, süt ürünlerine alerjisi vardı ilk aylarda alerjiden dolayı aşırı gaz sancılarıyla uğraştık üçüncü ayda gaz sancıları geçti derken egzama belirdi ve bütün vücudunu kapladı özellikle eklem yerlerinde katlanan iç kısımlarında oluşan yaralarda irin akmaya başladı. Doktorumuz core satin pembe diye bir krem verdi biraz geçer gibi oldu ama fayda etmedi, doktorumuz cildiyeye götürün dedi. Cildiyede egzamalaı bebeklere eczanelerde hazırlanan bir karışım krem veriyor. Kremi 2gün kullandım sonuç muhteşem anında iyileşti o yaralar. İsterseniz eczanelere bi sorun derim ben. Zaten karışımı hazırlayıp veren onlar.


Aysemirr

Herkese çok teşekkür ederim kortizonlu krem hiç bir işe yaramadı maalesef şimdi lr ' a devam ediyorum fakat sarı sular akmaya başladı gece ne zaman uyansam bebeğimin üstü başı sapsarı delircem aynı şeyler kafasındada olmaya başladı iyi bir cildiyeye gitmem şart oldu galiba.. o eczanedeki karışım nedir acaba her eczane bilirrmiki? Doktorunuzun adı neydi bende giditim ?


gulberhal

 bir an önce eczaneye karışımı sorun dağılmış bütün vücuduna


emrekaraca

Kızım 3.ayını bitridi. Göğsünde küçük lekeler belirdi. Sonrada bu lekeler büyüdü ve birleşti.

İlk göğsünde başladı. Kolunda çoğaldı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi bebek pediyatriye gittik. Kortizonlu krem ve Mus... marka krem önerdi. Kortizonlu kremi dün kullandık. Bugün 2.kez uygulayacağım. Yalnız Mus... marka kremi sürdüğümde bas bas bağırmaya başladı. Ağlamasını durduramadık. Canı yanıyordu resmen.

Kortizonluyu sürerken böyle tepki vermedi. Bu nemlendirici kremde neden böyle tepki verdi anlayamadık. Başka kremlere geçeceğim. Önerilen pembe kutulu kremi denemek istiyorum birde.

Bunu çeken çok iyi bilir. Allah hepinize şifanızı versin. Anne baba olmak çok zor... Düşünmekten başımız ağrıyor.
Cevaplamak için Üye ol